Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Augalų apsaugos produktų registravimo skyriaus Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Vilnius - Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

Darbo pobūdis

  • Augalų apsaugos produktų registravimo skyriaus (toliau – skyrius) vyriausiasis specialistas yra karjeros valstybės tarnautojas. Pareigybės Nr. 38.
  • Lygis – A.
  • Kategorija – 12
  • Vyriausiasis specialistas vertina registracijai pateiktus duomenis apie augalų apsaugos produktų veikliųjų medžiagų išlikimą ir pasiskirstymą aplinkoje, teikia rekomendacijas dėl augalų apsaugos produktų įregistravimo/neįregistravimo, siūlo rizikos mažinimo priemones.III.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo šias funkcijas:
  • vertina pateiktų duomenų išsamumą apie augalų apsaugos produkto veikliosios medžiagos išlikimą ir pasiskirstymą aplinkoje;
  • vertina veikliųjų medžiagų ir jų metabolitų skilimo kelią ir greitį dirvožemyje aerobinėmis ir anaerobinėmis sąlygomis, fotolizės įtaką medžiagų skilimui, medžiagų potencialą akumuliacijai;
  • vertina veikliųjų medžiagų ir jų metabolitų mobilumą dirvožemyje pagal adsorbcijos, išsiplovimo, lizimetrinius ar išsiplovimo lauko tyrimų duomenis, atlieka medžiagų prasiplovimo vertinimą FOCUS grupės modeliais;
  • vertina veikliųjų medžiagų ir jų metabolitų skilimo kelią ir greitį vandenyje, hidrolizės bei fotolizės įtaką skilimui, pagal medžiagų savaiminio biologinio skilimo gebą, pasiskirstymą sistemoje vanduo/nuosėdos, atlieka medžiagų patekimo į paviršinius vandenis vertinimą FOCUS grupės modeliais;
  • vertina medžiagų skilimo kelią ir greitį ore, atsižvelgiant į turimus stebėsenos duomenis,
  • vertina veikliųjų medžiagų, jų svarbių metabolitų numatomas gamtines koncentracijas dirvožemyje, gruntiniame, paviršiniame vandenyje ir nuosėdose bei ore;
  • rekomenduoja praktiškai pritaikomas rizikos mažinimo priemones;
  • taiko Komisijos reglamento (ES) Nr.546/2011, kuriuo dėl vienodų augalų apsaugos produktų vertinimo ir registravimo principų įgyvendinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr.1107/2009 nuostatas;
  • rengia veikliųjų medžiagų vertinimo ataskaitų projektus išlikimo ir pasiskirstymo aplinkoje vertinimo skyrių dėl veikliosios medžiagos patvirtinimo ar patvirtinimo atnaujinimo Europos Sąjungoje;
  • dalyvauja Europos Maisto saugos institucijos organizuojamos Augalų apsaugos produktų veikliųjų medžiagų rizikos vertinimo išlikimo ir pasiskirstymo aplinkoje specialistų darbo grupių susitikimuose;
  • dalyvauja susirinkimuose, seminaruose, konferencijose, susitikimuose, rengiamuose augalų apsaugos produktų veikliųjų medžiagų išlikimo ir pasiskirstymo aplinkoje klausimais Lietuvoje ir užsienyje;
  • 12 vykdo tarnybos direktoriaus ir skyriaus vedėjo pavedimus tarnyboje bei skyriuje įgyvendinant ISO:9001 kokybės vadybos sistemą (procesus);
  • prireikus, rengia informaciją, ruošia raštų projektus, susijusiais su skyriaus kompetencijai priskirtais klausimais;
  • vykdo kitus skyriaus vedėjo pavedimus, susijusius su skyriaus ar Tarnybos strateginių tikslų įgyvendinimu.

Reikalavimai

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
  • turėti aukštąjį universitetinį fizinių mokslų studijų srities chemijos krypties, biomedicinos mokslų studijų srities biologijos arba ekologijos krypties ar jam prilygintą išsilavinimą;
  • būti susipažinus su Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės tarnybą, augalų apsaugos produktų tiekimą į rinką, cheminių medžiagų ir mišinių (tiek kiek tai susiję su augalų apsaugos produktais) klasifikavimą ir ženklinimą;
  • būti susipažinus su Europos Sąjungos teisės aktais reglamentuojančiais augalų apsaugos produktų tiekimą rinkai;
  • savarankiškai planuoti ir organizuoti savo veiklą.
  • mokėti analizuoti ir apibendrinti informaciją, gebėti sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu;
  • žinoti raštvedybos taisykles;
  • mokėti dirbti Microsoft Office programiniu paketu;
  • mokėti anglų kalbą pažengusio vartotojo lygmens B2 lygiu;
  • žinoti registracijai reikalingų augalų apsaugos produktų ir veikliųjų medžiagų duomenų reikalavimus;
  • žinoti tarptautiniu mastu pripažįstamus augalų apsaugos produktų ir jų veikliųjų medžiagų vertinimo principus/metodikas;
  • būti susipažinus su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) metodais, pagal kuriuos turi būti atlikti tyrimai veikliųjų medžiagų išlikimo ir pasiskirstymo aplinkoje;
  • žinoti Lietuvos teritorijai būdingas agrometeorologines sąlygas bei būdingų dirvožemių savybes;
  • mokėti atlikti modeliavimus FOCUS grupės modeliais;
  • mokėti taikyti Komisijos reglamento (ES) Nr.546/2011, kuriuo dėl vienodų augalų apsaugos produktų vertinimo ir registravimo principų įgyvendinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr.1107/2009 nuostatas.
CVB client

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

daugiau info vtd.lt
Įmonėje vid. atlyginimas 1286€
58% didesnis už Lietuvos vidurkį
SoDra spalio mėn. duomenys (atlyginimas neatskaičius mokesčių)