Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
UAB "Greencarrier Service Center"
More about company »

Buhalteris

Klaipėda - UAB "Greencarrier Service Center"

Darbo pobūdis

Įeinančių ir išeinančių mokėjimų registravimas;

Pirkimų - pardavimų apskaita ir kontrolė;

Mėnesio uždarymo ataskaitų rengimas;

Darbas komandoje;

Kiti apskaitos darbai.

Reikalavimai

Būtinos geros anglų kalbos žinios;

Aukštesnysis ar aukštasis išsilavinimas finansų/apskaitos/ekonomikos srityse;

Atsakingumas, paslaugumas, operatyvumas;

Loginis mastymas, gebėjimas dirbti komandoje;

Patirtis ruošiant ataskaitas auditui;

Darbo kompiuteriu įgūdžiai.

Greencarrier Service Center is a part of the Greencarrier Group. Our Service center is offering financial and accounting services. Today our team consists of 45 employees located in our office in Klaipeda. We are expanding the Service Center operations further in 2018 and the team will require trained accountants and logistics operations coordinators with good communication skills in English. Candidates will enjoy the comfort in daily routines and increasing responsibilities as the services grow.

We are happy to say that we work successfully together and have fun at the same time, in line with our core values commitment, involvement and humour & joy. Our approach is simple; Yes, it's possible!
Informacija apie UAB "Greencarrier Service Center"
1143 €
Vid. atlyginimas bruto
(41% didesnis už LT vidurkį)
49
Darbuotojų skaičius
0,5-1 mln. €
Pajamos 2016 m.
Vadovas: Svante Johansson