Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Demografinės ir migracijos statistikos skyriaus Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Vilnius - Lietuvos statistikos departamentas

Darbo pobūdis

  • Demografinės ir migracijos statistikos skyriaus (toliau – skyrius) vyriausiojo specialisto pareigybė yra karjeros valstybės tarnautojo pareigybė.2. Pareigybės lygis – A.3. Pareigybės kategorija – 11
  • Skyriaus vyriausiojo specialisto pareigybė reikalinga demografinei ir migracijos statistinei informacijai rengti, naudojant Lietuvos Respublikos gyventojų registro ir kitų administracinių šaltinių duomenis bei naudojamų administracinių šaltinių kokybei vertinti.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo šias funkcijas:
  • Siekdamas užtikrinti demografinės ir migracijos statistikos pirminių duomenų kokybę, analizuoja administracinių duomenų šaltinių būklę, nustato jų ir Gyventojų registro duomenų integravimo galimybes, rengia technines užduotis pirminiams statistiniams duomenims formuoti, domisi kitų valstybių nacionalinių statistikos institucijų gerąja praktika ir siūlo pritaikyti gyventojų statistikos srityje.
  • Siekdamas užtikrinti tinkamą administracinių duomenų naudojimą demografinės ir migracijos statistikos reikmėms, dirba su Gyventojų registro ir kitų administracinių šaltinių, demografinės ir migracijos statistikos duomenų bazėmis, vertina duomenų kokybę, parenka metodus gyventojų grupių, migrantų skaičiaus nustatymui naudojant administracinius šaltinius.
  • Siekdamas užtikrinti naštos mažinimą respondentams, dalyvauja Lietuvos statistikos departamento (toliau – departamentas) darbo grupių, komisijų veikloje ir pasitarimuose dėl Gyventojų registro duomenų taikymo, konsultuoja duomenų naudotojus.
  • Siekdamas atstovauti departamentui, pagal kompetenciją dalyvauja tarpinstitucinėse ir Eurostato darbo grupėse, tarptautinių organizacijų, kitų institucijų projektuose, bendrauja su ekspertais.
  • Vykdo kitus departamento vadovybės ir skyriaus vedėjo vienkartinio pobūdžio pavedimus, siekdamas įgyvendinti strateginius tikslus.

Reikalavimai

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
  • Turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą fizinių mokslų studijų srities statistikos ar matematikos krypties išsilavinimą.
  • Mokėti anglų kalbą (pažengusio vartotojo B1 lygiu).
  • Mokėti dirbti Microsoft Office programiniu paketu, R ar SAS programa, gebėti kurti informacines sistemas.
  • Išmanyti dokumentų rengimo, taip pat tvarkymo ir apskaitos taisykles.
  • Būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės tarnybą, viešąjį administravimą, oficialiąją statistiką, bei su ES ir nacionaliniais teisės aktais, reglamentuojančiais demografinę statistiką, asmens duomenų ir informacinių sistemų tvarkymą.
  • Būti susipažinęs su ES programomis, ES istorija, politikos kryptimis, pagrindinėmis institucijomis.
CVB client

Lietuvos statistikos departamentas

daugiau info vtd.lt