Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

I gyventojų poskyrio Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Vilnius - Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Darbo pobūdis

  • Mokestinių prievolių departamento Vilniaus gyventojų skyriaus (toliau - Skyrius) I gyventojų poskyrio (toliau - Poskyris) vyriausiasis specialistas yra karjeros valstybės tarnautojas.
  • Pareigybės lygis – A.
  • Pareigybės kategorija – 11.
  • Vyriausiojo specialisto pareigybė reikalinga atlikti Skyriui priskirtoms funkcijoms, susijusioms su gyventojų mokestinių prievolių užtikrinimu.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo tokias funkcijas:
  • Priima gyventojų teikiamas metines pajamų deklaracijas, metines gyventojo (šeimos) turto deklaracijas, nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas ir kitus teisės aktų nustatytus dokumentus, atlieka pirminį jų patikrinimą.
  • Pagal gautas užduotis kontroliuoja ar gyventojai laiku teikia deklaracijas, operatyviai prašo deklaracijas pateikti, prireikus siunčia priminimus (nurodymus) deklaruoti turtą ir pajamas, kreipiasi dėl asmenų, vengiančių deklaruoti ar neteisingai deklaravusių, paieškos.
  • Surašo administracinių nusižengimų protokolus.
  • Atlieka mokesčių mokėtojų mokestinių prievolių vertinimą, analizuoja, sistemina informaciją apie mokestinių prievolių vykdymą, atlieka mokestinių pažeidimų prevenciją.
  • Atlieka ar dalyvauja atliekant kontrolės veiksmus (operatyvius patikrinimus, mokestinius tyrimus, mokestinius patikrinimus).
  • Nustatęs riziką, kad mokestinės prievolės gali būti vykdomos netinkamai, turimą informaciją perduoda kitam kompetentingam padaliniui ar institucijai.
  • Nagrinėja fizinių asmenų prašymus, pasiūlymus, rengia ir teikia atsakymų projektus.
  • Skatina mokesčių mokėtojų sąmoningumą laikytis teisės aktų reikalavimų, atlieka užduotis, jas įformina, radęs pažeidimų, taiko teisės aktų numatytą atsakomybę.
  • Bendradarbiauja su kitais padaliniais, siekdamas išspręsti iškilusias mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo ir mokėtojų aptarnavimo problemas.
  • Teikia informaciją mokesčių mokėtojams deklaracijų, prašymų teikimo ir kitais klausimais, suteikia jiems visokeriopą pagalbą, skatina gyventojus teikti deklaracijas ir kitus dokumentus per elektroninio deklaravimo sistemą ir naudotis Mano VMI sistema.
  • Rengia nustatytos formos ataskaitas, vykdo kitus su Skyriaus funkcijomis susijusius nenuolatinio pobūdžio pavedimus, siekdamas įgyvendinti nustatytus uždavinius.

Reikalavimai

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti tokius specialiuosius reikalavimus:
  • Turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities vadybos, verslo, ekonomikos, finansų, apskaitos ar teisės krypties išsilavinimą.
  • Mokėti dirbti pagrindinėmis „Microsoft Office“ programomis: „MS Word“, „MS Excel“, „MS Outlook“, „Internet Explorer“.
  • Būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais mokesčių administravimą, valstybės tarnybą.
  • Išmanyti dokumentų valdymo taisykles ir Mokesčių mokėtojų aptarnavimo standarto reikalavimus.
  • Turėti darbo patirties (praktikos) ekonomikos, apskaitos, finansų, verslo, prekybos ar teisės srityse.
CVB client

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

daugiau info vtd.lt