Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

III gyventojų poskyrio Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Vilnius - Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Darbo pobūdis

  • Mokestinių prievolių departamento Vilniaus gyventojų skyriaus (toliau - Skyrius) III gyventojų poskyrio (toliau - Poskyris) vyriausiasis specialistas yra karjeros valstybės tarnautojas2. Pareigybės lygis – A.
  • Pareigybės kategorija – 10
  • Vyriausiojo specialisto pareigybė reikalinga Poskyriui priskirtoms funkcijoms, susijusioms su gyventojų aptarnavimu išduodant ir pratęsiant verslo liudijimus, priimant ir tikrinant jų teikiamas deklaracijas ir prašymus, kitoms funkcijoms, vykdyti.
  • Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo tokias funkcijas:
  • Priima prašymus gauti (pratęsti) verslo liudijimus ir atlieka visus su verslo liudijimų išdavimu susijusius privalomus veiksmus, informuoja verslo liudijimų išdavimo, mokesčių (įmokų) mokėjimo ir kitais su tuo susijusiais klausimais.
  • Priima gyventojų metines pajamų deklaracijas, metines gyventojo (šeimos) turto deklaracijas, pridėtinės vertės mokesčio ir kitas mokesčių deklaracijas, atlieka jų pirminį patikrinimą.
  • Priima prašymus pervesti iki 2 procentų pajamų mokesčio sumos Lietuvos vienetams.
  • Priima gyventojų prašymus įregistruoti (išregistruoti ar pakeisti duomenis) į Mokesčių mokėtojų registrą, kaip Pridėtinės vertės mokesčių mokėtoju, nuolatinių Lietuvos gyventojų prašymus įregistruoti (išregistruoti) individualią veiklą, nenuolatinių gyventojų – įregistruoti nuolatinę bazę Lietuvoje, prašymus apskaičiuoti paveldimo turto apmokestinamąją vertę, mokestį ir parengti pažymas.
  • Priima prašymus grąžinti (įskaityti) mokesčių, valstybės rinkliavų permoką (skirtumą) ir kitus teisės aktuose numatytus prašymus.
  • Rengia ir teikia dokumentų kopijas bei informaciją mokesčių mokėtojams ar jų įgaliotiems atstovams.
  • Teikia gyventojams informaciją deklaracijų priėmimo ir pildymo, pajamų mokesčio apskaičiavimo, grąžinimo, prašymų pildymo ir kitais klausimais, užtikrindamas Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatų ir kitų teisės aktų įgyvendinimą.
  • Nustatęs riziką, kad mokestinės prievolės gali būti vykdomos netinkamai, turimą informaciją perduoda kitam kompetentingam padaliniui ar institucijai;
  • Surašo administracinių teisės pažeidimų (administracinių nusižengimų) protokolus.
  • Laikosi informacijos ir duomenų apie mokesčių mokėtojus apsaugos reikalavimų.
  • Rengia nustatytos formos ataskaitas, atlieka kitus su Skyriaus funkcijomis susijusius nenuolatinio pobūdžio pavedimus, siekdamas įgyvendinti nustatytus uždavinius.

Reikalavimai

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti tokius specialiuosius reikalavimus:
  • Turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities ekonomikos, apskaitos ar finansų krypties išsilavinimą.
  • Gerai mokėti dirbti pagrindinėmis „Microsoft Office“ programomis: „MS Word“, „MS Excel“, „MS Outlook“, „Internet Explorer“.
  • Būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais mokesčių administravimą, valstybės tarnybą.
  • Išmanyti dokumentų valdymo taisykles ir Mokesčių mokėtojų aptarnavimo standarto reikalavimus.
  • Turėti darbo patirties (praktikos) ekonomikos, apskaitos, finansų, verslo ar prekybos srityse.
CVB client

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

daugiau info vtd.lt