Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Kainų statistikos skyriaus Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Vilnius - Lietuvos statistikos departamentas

Darbo pobūdis

  • Kainų statistikos skyriaus (toliau – skyrius) vyriausiojo specialisto pareigybė yra karjeros valstybės tarnautojo pareigybė.
  • Pareigybės lygis – A.
  • Pareigybės kategorija – 11
  • Skyriaus vyriausiojo specialisto pareigybė reikalinga Europos Sąjungos (ES) teisės aktų nuostatoms dėl trumpojo laikotarpio kainų statistikos įgyvendinti; padėti būsto kainų statistinio tyrimo vadovui organizuoti ir koordinuoti tyrimą, sudarant savininkų užimtų būstų kainų indeksą; Europos Sąjungos statistikos tarnybos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos perkamosios galios paritetų programai (toliau – PGP programa) įgyvendinti.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo šias funkcijas:
  • Siekdamas įgyvendinti Oficialiosios statistikos darbų programoje numatytus darbus, skaičiuoja savininkų pastatytų būstų ir esminių rekonstrukcijų bei kapitalinio remonto ir priežiūros kainų subindeksus, reikalingus savininkų užimtų būstų kainų indeksui sudaryti, dalyvauja statybos sąnaudų elementų kainų statistiniame tyrime, rengiant ir atnaujinant tyrimams atrinktų įmonių ir vietos vienetų bei reprezentatyviųjų produktų sąrašus, statistinių tyrimų klausimynus, paaiškinimus jiems pildyti, svorių sistemas statybos sąnaudų elementų kainų indeksui (SSKI) skaičiuoti, rengia savo darbo srities metodikas ir aprašus, technines užduotis statistinių duomenų įvedimo ir apdorojimo programinei įrangai kurti ir tobulinti, paraiškas viešiesiems pirkimams.
  • Siekdamas įgyvendinti kainų statistiką reglamentuojančių ES teisės aktų nuostatas ir reikalavimus, pritaiko statistinio tyrimo poreikiams tarptautines metodikas ir klasifikacijas, diegia naujus skaičiavimo metodus ir standartus, užtikrinančius SSKI palyginamumą tarp ES valstybių narių, bendradarbiauja su atitinkamų institucijų specialistais, tarptautinėmis organizacijomis, kitų valstybių statistikos tarnybomis, dalyvauja trumpojo laikotarpio kainų statistikos ir būsto kainų statistikos rengimo projektuose, mašinų ir įrenginių statistiniame tyrime PGP programai vykdyti ir užtikrina PGP programai reikalingos statistinės informacijos apie statybos projektų kainas pateikimą laiku, dalyvauja darbo grupėse, pasitarimuose, seminaruose, konsultacijose pagal savo kompetenciją.
  • Siekdamas užtikrinti statybos sąnaudų elementų ir statybos projektų kainų statistinių tyrimų kokybę, kontroliuoja kainų pirminių statistinių duomenų rinkimą ir apdorojimą, analizuoja gautus kainų statistinius duomenis ir informaciją, suvestinius tyrimų rezultatus, konsultuoja įmonių darbuotojus statistinių ataskaitų pildymo ir metodologiniais klausimais, rengia statistinių tyrimų dokumentaciją, SSKI metainformaciją ir duomenų šaltinių bei taikomų metodų pagrindinei informacijai, reikalingai PGP apskaičiuoti, parengti aprašą, diegia pažangius statistinių duomenų rinkimo ir apdorojimo metodus.
  • Siekdamas užtikrinti kokybiškos statistinės informacijos rengimą ir pateikimą vartotojams laiku, tikrina surinktus statistinius duomenis ir informaciją, analizuoja suvestinius rezultatus, skaičiuoja kainų indeksus įvairiais laiko ir taikomų klasifikatorių pjūviais, kaupia reikiamą informaciją kokybės rodikliams skaičiuoti, rengia statistinių tyrimų kokybės ir charakteristikų stebėsenos ataskaitas, informacinius pranešimus, statistinę informaciją pagal užklausas, statistinę informaciją ir trumpą metainformaciją skyriaus ir bendriems Lietuvos statistikos departamento leidiniams.
  • Vykdo kitus Lietuvos statistikos departamento vadovybės ir skyriaus vedėjo vienkartinio pobūdžio pavedimus, siekdamas įgyvendinti strateginius tikslus.

Reikalavimai

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
  • Turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities ekonomikos krypties arba fizinių mokslų studijų srities statistikos ar matematikos krypties išsilavinimą.
  • Mokėti anglų kalbą (pažengusio vartotojo B1 lygiu).
  • Mokėti dirbti Microsoft Office programiniu paketu.
  • Išmanyti dokumentų rengimo, taip pat tvarkymo ir apskaitos taisykles.
  • Būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės tarnybą ir viešąjį administravimą, oficialiąją ir kainų statistiką, su ES teisės aktais, reglamentuojančiais kainų statistiką, Statinių pagal tipą klasifikatoriumi.
  • Būti susipažinęs su ES programomis, istorija, politikos kryptimis, pagrindinėmis institucijomis.
CVB client

Lietuvos statistikos departamentas

daugiau info vtd.lt