No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kaip darbo ieškantieji ruošiasi darbuotojų atrankoms?

Published:
Kaip darbo ieškantieji ruošiasi darbuotojų atrankoms?

Darbo paieškos – irgi darbas, į kurį geriau žiūrėti atsakingai ir iš anksto pasiruošti. Rimtai pasiruošęs kandidatas kuria profesionalesnį įspūdį, turi daugiau galimybių įsidarbinti ir negaišina nei savo, nei darbdavio laiko neinformatyviems pokalbiams. Dauguma darbuotojų turi susigalvoję savo strategiją, į ką atkreipti dėmesį ir kaip jaustis užtikrintam, vykstant susitikti su darbdaviu.

Daugiau kaip pusė darbuotojų, ieškodami darbo, savo CV siunčia labai konkrečiai ir tik pagal tuos darbo skelbimus, kurie juos iš tiesų domina. 44 proc. respondentų laikosi ne tokios griežtos atrankos – žiūri, kad darbo skelbimuose siūlomas darbas bent truputį atitiktų reikalavimus. Apie 3 proc. apklausos dalyvių prisipažįsta, kad savo CV siunčia visur, kur papuola.

Žinodami, kad vyks susitikti su darbdaviu, beveik visi kandidatai pokalbiui ruošiasi. Internetas leidžia ne tik surasti darbo pasiūlymą, bet ir daugiau sužinoti apie darbuotojo ieškančią įmonę: dauguma darbuotojų, ruošdamiesi pokalbiui, ieško internete atsiliepimų, peržiūri įmonės interneto svetainėje publikuojamą informaciją, pasidomi pagrindinėmis idėjomis, sužino, kokie potencialaus darbdavio konkurentai, kokie jų pranašumai ar trūkumai.

Ruošdamiesi pokalbiui dėl darbo, kandidatai internetu pasinaudoja ir kaip patarėju – skaito, kokie klausimai dažniausiai užduodami per pokalbius dėl darbo ir kokie patarimai, kaip į juos tinkamai atsakyti, ko vengti, ieško specialistų įžvalgų ir patarimų, kaip per pokalbį elgtis. Pasak CVbankas.lt respondentų, dažnai skirtinguose pokalbiuose darbdaviai užduoda panašių klausimų, taigi iš anksto galima gerai apgalvoti atsakymus, pavyzdžiui, kodėl darbdavys turėtų įdarbinti ne kitą kandidatą, kokio atlyginimo darbuotojas tikėtųsi ir pan. Verta pasiruošti, ir ko patys kandidatai norėtų paklausti – darbdaviai dažnai teiraujasi, ar kandidatas turi kokių nors klausimų.

Prieš darbo pokalbį kandidatai taip pat dar kartą peržiūri savo CV, paruošia trumpą prisistatymą ar išsamesnę kalbą apie save, jei pagal darbo pobūdį reikia, pasitreniruoja kalbėti užsienio kalba, peržvelgia turimos specialybės buvusių studijų medžiagą, apgalvoja savo pranašumus, sėkmės istorijas, projektus ir patirtį.

Ne paskutinėje vietoje ir išvaizda – dalis darbo ieškančiųjų, planuojančių vykti į darbo pokalbį, teigia, kad iš anksto apgalvoja, kaip atrodys, ką vilkės, priklausomai nuo darbo pozicijos, sugalvoja, kokio stiliaus drabužiais rengsis.

Kartais vykstant atrankai netgi nedidelė smulkmena gali nulemti vieno kandidato pranašumą prieš kitą. Tinkamas ir atsakingas pasiruošimas, susiplanavimas, galimų klausimų apgalvojimas padeda sumažinti apmaudžios nesėkmės riziką ir padidina tikimybę, jog darbo pokalbis vyks sklandžiai ir Jūs paliksite darbdaviui iš tiesų teigiamą įspūdį.

CVbankas.lt informacija