No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Vykstu į darbo pokalbį. Kokiam nusiteikti?

Published:
Vykstu į darbo pokalbį. Kokiam nusiteikti?

Bene kiekvienam darbo ieškančiajam pokalbis dėl darbo asocijuojasi su jauduliu ar stresinėmis situacijomis – vykstant kalbėtis su potencialiu darbdaviu neramu, kyla daug klausimų, imama abejoti savimi. Dar sunkiau, kai pats pokalbis klostosi ne pagal norimą scenarijų – jei darbdaviai atrodo nedraugiški, nekompetentingi, bendrauja atšiauriai. Patys darbuotojai komentuoja, kad pokalbiai dėl darbo dažniausiai būna trejopi.

Dalis darbuotojų, darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos dalyvių, džiaugiasi, kad jiems teko dalyvauti dalykiškuose ir formaliuose pokalbiuose, kuriuose kandidatai gerbiami, išklausomi, nemenkinami. Darbdaviai nori išsiaiškinti būsimo darbuotojo sugebėjimus bei tinkamumą darbui, todėl pirmiausia pristatoma įmonės veiklos specifika, siūlomos darbo vietos pareigybės, paskui klausiama daugiau informacijos apie kandidatą (išsilavinimas, darbo patirtis, dirbtų darbų pobūdis, nedarbo priežastys, asmeninės savybės, elgsena vienoje ar kitoje situacijoje ir pan.). Tokie pokalbiai kandidatams leidžia atsipalaiduoti, nebūti įsitempusiems. Patys kandidatai tokius pokalbius vadina tiesiog draugiškais pasišnekėjimais ir mano, kad tai geriausias būdas ne tik save pristatyti darbdaviui, bet ir pačiam gauti pakankamai informacijos apie būsimą darbovietę.

Kiti CVbankas.lt respondentai turi tik nedidelių priekaištų atranką vykdantiems asmenims. Jų nuomone, darbdaviai turėtų nepamiršti, kad renkasi ne tik jie, bet ir darbuotojai – darbdaviai renkasi darbuotoją, o darbuotojas vertina, ar norėtų dirbti konkrečioje įmonėje. Atėjęs į pokalbį asmuo nori būti ne tik kamantinėjamas, bet ir pats gauti visą reikiamą informaciją, todėl respondentai kartais skundžiasi darbdavių negebėjimų apibūdinti siūlomą darbo vietą ir supažindinti su siūlomomis sąlygomis. Darbo ieškantieji pokalbiuose pageidauja konkretumo ir aiškumo, nenori, kad jiems būtų žadama, kas paskui bus neištesėta.

Likusieji apklausoje dalyvavę darbo ieškantieji yra nusivylę darbo pokalbiais, nes, jų nuomone, visais atvejais, kiek teko pokalbiuose dalyvauti, darbdaviai kalbėjo arogantiškai, menkino kandidato asmenybę, atvirai šaipėsi iš kandidato komentarų, o patys nepateikė jokios informacijos. Tokie pokalbiai pasižymėjo nestruktūriškumu, neprofesionalumu ir paviršutiniškumu.

CVbankas.lt taip pat pastebi, kad kas antras pokalbiuose dalyvavęs asmuo skundžiasi, jog nebūna informuotas apie įdarbinimo sprendimą. Pasak darbo ieškančiųjų, darbdavys pažada informuoti ir tuo atveju, jei darbuotojas bus netinkamas, tačiau pažado neįvykdo. Tokiais atvejais rekomenduotina informuoti pokalbiuose dalyvavusiuosius: kandidatams nereikės veltui laukti ir tikėtis, o darbdaviai bus vertinami kaip rimti ir tesintys žodį.

CVbankas.lt informacija