Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Migracijos valdybos Pasų skyriaus specialistas

Vilnius - Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Darbo pobūdis

  • Migracijos valdybos (toliau – MV) Pasų skyriaus (toliau – PS) specialistas yra karjeros valstybės tarnautojas.
  • Pareigybės lygis – A3. Pareigybės kategorija – 7
  • Pareigybė reikalinga priimti ir nagrinėti asmenų prašymus Lietuvos Respublikos pilietybės, asmens dokumentų išdavimo ir keitimo klausimais.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo šias funkcijas:
  • asmeniškai atsako už jam pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymą;
  • priima ir nagrinėja Lietuvos Respublikos piliečių pranešimus apie kitos valstybės pilietybės įgijimą, priima prašymus ir dokumentus iš asmenų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos ir supaprastinta tvarka, grąžinimo, atkūrimo, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo, ir teikia juos pagal nustatytą tvarką kompetentingoms institucijoms. Priima vaikų, nesukakusių 18 metų, atstovų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo arba Lietuvos Respublikos pilietybės turėjimo fakto konstatavimo, pagal nustatytą kompetenciją nagrinėja dokumentus ir rengia sprendimų projektus;
  • priima ir nagrinėja Lietuvos Respublikos piliečių prašymus išduoti (pakeisti) asmens tapatybės kortelę, priima sprendimus šiais klausimais, kad būtų užtikrinamas teisės aktuose nustatytų Pasų skyriaus funkcijų asmens tapatybės kortelės išdavimo (keitimo) klausimais vykdymas;
  • priima ir nagrinėja Lietuvos Respublikos piliečių prašymus išduoti (pakeisti) pasą ir priima sprendimus šiais klausimais, kad būtų užtikrinamas teisės aktuose nustatytų Pasų skyriaus funkcijų paso išdavimo (keitimo) klausimais vykdymas;
  • nagrinėja Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų užsienyje priimtus Lietuvos Respublikos piliečių, gyvenančių užsienio valstybėse, prašymus ir dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo ar keitimo, priima sprendimus šiais klausimais ir persiunčia išrašytas asmens tapatybės korteles ir pasus į konsulines įstaigas;
  • teisės aktų nustatyta tvarka išduoda laikinuosius pažymėjimus;
  • registruoja asmens dokumentų išrašymo sistemoje asmenų prašymus išduoti (pakeisti) asmens tapatybės kortelę ar pasą, formuoja užsakymą asmens dokumentų išrašymo centrui, tikrina gautas pakuotes su išrašytais asmens dokumentais, įveda į asmens dokumentų išrašymo sistemą duomenis apie asmens tapatybės kortelės ar paso galiojimą (negaliojimą), grąžinimą (negrąžinimą);
  • sustabdo ir nutraukia sertifikatų galiojimą, atšaukia jų galiojimo sustabdymą, asmens prašymu atnaujina sertifikatus, keičia asmens tapatybės kortelėse esančių kontaktinių elektroninių laikmenų aktyvavimo duomenis (slaptažodžius);
  • iš Asmens dokumentų išrašymo centro gautus išrašytus valstybės tarnautojų pažymėjimus arba pažymėjimus su atnaujintais valstybės tarnautojo sertifikatais perduoda įstaigai-iniciatoriui;
  • iš Asmens dokumentų išrašymo centro gautus išrašytus vidaus tarnybos sistemos pareigūno tarnybinius pažymėjimus ir vokus su pažymėjimų kontaktinės elektroninės laikmenos aktyvavimo duomenimis (slaptažodžiais) perduoda įstaigai-iniciatoriui;
  • surašo administracinių nusižengimų protokolus, administracinius nurodymus;
  • pagal kompetenciją interesantams teikia informaciją Lietuvos Respublikos pilietybės, asmens dokumentų išdavimo klausimais vietoje, telefonu ir kitomis elektroninėmis ryšio priemonėmis;
  • teisės aktų nustatytais atvejais teikia duomenis Lietuvos Respublikos gyventojų registrui dėl duomenų įvedimo, patikslinimo, klaidingai registre įrašytų duomenų ištaisymo;
  • naudojasi informaciniais registrais;
  • vykdo kitus su Vilniaus aps. VPK funkcijomis susijusius nenuolatinio pobūdžio pavedimus, kad būtų pasiekti policijos sistemos strateginiai tikslai.

Reikalavimai

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialius reikalavimus:
  • turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą;
  • išmanyti Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius valstybės tarnybą, viešąjį administravimą, Lietuvos Respublikos pilietybę ir asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų išdavimą, migracijos procesus, dokumentų rengimo ir nagrinėjimo taisyklių reikalavimus;
  • mokėti dirbti su Microsoft Office arba Libre Office programiniu paketu;
  • gebėti savarankiškai planuoti savo tarnybinę veiklą, mokėti valdyti, kaupti, sisteminti, apibendrinti informaciją ir rengti išvadas, išmanyti bendravimo psichologiją;
  • atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „RIBOTO NAUDOJIMO“.
CVB client

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

daugiau info vtd.lt