Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Rusijos ir Vidurinės Azijos skyrius Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Vilnius - Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

Darbo pobūdis

  • Rytų kaimynystės politikos departamento Rusijos ir Vidurinės Azijos vyriausiasis specialistas yra karjeros valstybės tarnautojas. 2. Pareigybės lygis – A. 3. Pareigybės kategorija – 12
  • Rytų kaimynystės politikos departamento Rusijos ir Vidurinės Azijos vyriausiojo specialisto pareigybė reikalinga pagal savo kompetenciją įgyvendinti Lietuvos Respublikos politinių ir ekonominių santykių su Vidurinės Azijos valstybėmis (Kazachstano Respublika, Kirgizijos Respublika, Tadžikistano Respublika, Turkmėnistanu, Uzbekistano Respublika) politiką.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo šias funkcijas:
  • seka Lietuvos Respublikos santykių su Vidurinės Azijos valstybėmis būklę;
  • renka, apibendrina ir analizuoja informaciją, taip pat rengia išvadas ir pažymas apie Lietuvos Respublikos politinius santykius su Vidurinės Azijos valstybėmis, apie kuruojamų šalių politinę, ekonominę ir socialinę padėtį, jų vykdomą vidaus ir užsienio politiką;
  • prireikus teikia informacinę ir analitinę medžiagą Užsienio reikalų ministerijos (toliau – ministerija) vadovybei, departamento direktoriui, jo pavaduotojui, taip pat Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, Lietuvos Respublikos Seimui ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei;
  • teikia pasiūlymus departamento direktoriui, jo pavaduotojui ir skyriaus vedėjui dėl Lietuvos veiksmų santykiuose su Vidurinės Azijos valstybėmis;
  • rengia dokumentų ir kalbų projektus jam priskirtais veiklos klausimais;
  • tvarko korespondenciją santykių su Vidurinės Azijos valstybėmis klausimais;
  • palaiko nuolatinius ryšius su Lietuvos Respublikos diplomatinėmis atstovybėmis, konsulinėmis įstaigomis ir garbės konsulatais Vidurinėje Azijoje;
  • rengia Vidurinės Azijos valstybių vadovų ir aukštų pareigūnų vizitų į Lietuvą ir Lietuvos Respublikos vadovų ir aukštų pareigūnų vizitų į Vidurinės Azijos valstybes politinę dalį, padeda Lietuvos Respublikos atstovų oficialių susitikimų su Vidurinės Azijos valstybių atstovais metu;
  • organizuoja ir dalyvauja susitikimuose su Vidurinės Azijos valstybių diplomatais, įvairių institucijų ir organizacijų atstovais dvišalių santykių klausimais;
  • dalyvauja rengiant dvišales tarpvalstybines sutartis ir tarpvyriausybinius susitarimus su Vidurinės Azijos valstybėmis;
  • prisideda prie Lietuvos Respublikos ir Vidurinės Azijos valstybių tarpvyriausybinių dvišalio bendradarbiavimo komisijų veiklos;
  • organizuoja ir vykdo skyriaus viešuosius pirkimus;
  • pagal nustatytą tvarką perduoda Ministerijos archyvui skyriaus nuolatinio saugojimo bylas;
  • vykdo kitus nenuolatinio pobūdžio departamento direktoriaus, jo pavaduotojo ir skyriaus vedėjo tarnybinius pavedimus tam, kad būtų pasiekti įstaigos strateginiai tikslai.

Reikalavimai

  • Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
  • turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;
  • mokėti rusų ir anglų kalbas ne žemesniu kaip įgudusio vartotojo lygmens C1 lygiu;
  • mokėti dirbti kompiuteriu (MS Office programiniu paketu);
  • būti susipažinęs su raštvedybos taisyklėmis;
  • būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programomis ir nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais Lietuvos užsienio politikos formavimą ir įgyvendinimą, valstybės tarnybos, diplomatinės tarnybos ir ministerijos veiklą;
  • būti susipažinęs su Vidurinės Azijos valstybių esminiais istorijos bruožais ir dabartine politine, ekonomine jų raida, Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos santykiais bei politika šių valstybių atžvilgiu;
  • atitikti teisės aktuose numatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „slaptai“.
CVB client

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

daugiau info vtd.lt