Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Ryšių su visuomene skyriaus Vyriausiasis specialistas

Vilnius - Lietuvos statistikos departamentas

Darbo pobūdis

  • Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiojo specialisto pareigybė yra karjeros valstybės tarnautojo pareigybė.
  • Pareigybės lygis – A.
  • Pareigybės kategorija – 12
  • Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiojo specialisto pareigybė reikalinga Lietuvos statistikos departamento publikacijoms į anglų kalbą versti, dokumentams, straipsniams ir kitai medžiagai anglų kalba redaguoti ir (ar) versti į lietuvių kalbą, dalyvauti oficialiosios statistikos terminijos norminimo darbe.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo šias funkcijas:
  • Siekdamas, kad Lietuvos statistikos departamento leidinių, pranešimų spaudai, informacinių biuletenių, oficialiosios korespondencijos ir kitų dokumentų bei dalykinės terminijos anglų kalba būtų tiksli ir taisyklinga, verčia šiuos tekstus į anglų kalbą ir (ar) atlieka kalbos ir terminologinę (dalykinę) šių tekstų ekspertizę.
  • Siekdamas, kad ES teisės aktų, susijusių su oficialiosios statistikos rengimu, vertimų projektuose vartojama statistikos terminija atitiktų Lietuvos statistikos departamento vartojamą oficialiosios statistikos terminiją, dalyvauja atliekant ir prireikus pats atlieka šių teisės aktų vertimo projektų dalykinę ir kalbos ekspertizę ir šiuo klausimu palaiko ryšius su atitinkamų ES tarnybų vertėjais ir kalbininkais, Ryšių su visuomene skyriaus lietuvių kalbos bei atitinkamų Lietuvos statistikos departamento skyrių specialistais.
  • Siekdamas, kad statistikos terminijos norminimo darbas būtų efektyvus, planuoja, organizuoja, pagal savo kompetenciją atlieka elektronino Statistikos terminų žodyno formavimo ir plėtros darbus, naujina ir pildo šio žodyno įrašus.
  • Vykdo kitus departamento vadovybės ir skyriaus vedėjo vienkartinio pobūdžio pavedimus, siekdamas įgyvendinti strateginius tikslus.

Reikalavimai

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
  • Turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą humanitarinių mokslų studijų srities, filologijos krypties (vertimo arba anglų filologijos programos) bakalauro kvalifikacinį laipsnį.
  • Turėti ne mažiau kaip 1 metų vertėjo iš ir į anglų kalbą darbo patirtį.
  • Mokėti anglų kalbą (įgudęs vartotojas, C2 lygis).
  • Mokėti dirbti Microsoft Office programiniu paketu.
  • Išmanyti dokumentų rengimo, taip pat tvarkymo ir apskaitos taisykles.
  • Būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės tarnybą, viešąjį administravimą, oficialiąją statistiką, valstybinės kalbos vartojimą, taip pat išmanyti ES teisės aktų vertimo principus.
  • Būti susipažinęs su Europos Sąjungos programomis, istorija, politikos kryptimis, pagrindinėmis institucijomis.
CVB client

Lietuvos statistikos departamentas

daugiau info vtd.lt