Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Seimo kontrolieriaus patarėjas

Vilnius - Lietuvos Respublikos Seimo Kontrolierių įstaiga

Darbo pobūdis

  • Pareigybė – Seimo kontrolieriaus patarėjas yra karjeros valstybės tarnautojas.
  • Pareigybės lygis – A.
  • Pareigybės kategorija – 14
  • Seimo kontrolieriaus patarėjo pareigybė skirta padėti Seimo kontrolieriams vykdyti jiems pavestas funkcijas.

Seimo kontrolieriaus patarėjas vykdo šias funkcijas:
  • vykdo Seimo kontrolierių pavedimus, pateikiamus per Seimo kontrolieriaus vyresnįjį patarėją, susijusius su Seimo kontrolieriams pavestų funkcijų įgyvendinimu;
  • rengia pažymų ir kitų raštų projektus, laikydamasis nustatytų reikalavimų; parengtus projektus teikia derinti Seimo kontrolieriaus vyresniajam patarėjui; nesuderintus su Seimo kontrolieriaus vyresniuoju patarėju arba Seimo kontrolierių įstaigos vyriausiojo patarėjo nevizuotus pažymų ir kitų raštų projektus taiso atsižvelgiant į pateiktas pastabas ir (arba) nurodymus;
  • renka informaciją, būtiną Seimo kontrolierių funkcijoms atlikti ir ją analizuoja; kontroliuoja, kaip pareigūnai vykdo Seimo kontrolierių reikalavimus pateikti informaciją; teikia siūlymus Seimo kontrolieriaus vyresniajam patarėjui dėl Seimo kontrolierių reikalavimų nevykdymo;
  • teikia Seimo kontrolieriaus vyresniajam patarėjui siūlymus dėl skundų tyrimo eigos;
  • teikia siūlymus, kaip gerinti viešąjį administravimą tose institucijose ir įstaigose, kuriose nustatoma žmogaus teisių ir laisvių pažeidimų; teikia Seimo kontrolieriaus vyresniajam patarėjui siūlymus organizuoti susitikimus su valdžios įstaigų pareigūnais; rengia apibendrintą medžiagą organizuojamiems susitikimams;
  • teikia Seimo kontrolieriams siūlymus dėl Seimo kontrolierių rekomendacijų reikalingumo ir dėl reikalingumo pasinaudoti Seimo kontrolierių įstatyme įtvirtintomis Seimo kontrolierių teisėmis; šiuos siūlymus derina su Seimo kontrolieriaus vyresniuoju patarėju;
  • teikia Seimo kontrolieriams siūlymus dėl gautų atsakymų išsamumo ir papildomos informacijos reikalingumo, dėl reikiamų raštų projektų parengimo; šiuos siūlymus derina su Seimo kontrolieriaus vyresniuoju patarėju;
  • teikia Seimo kontrolieriams siūlymus pradėti tyrimus Seimo kontrolieriaus iniciatyva; šiuos siūlymus derina su Seimo kontrolieriaus vyresniuoju patarėju;
  • pagal nustatytą tvarką ir reikalavimus įstaigos priimamajame priima pareiškėjus, teikia jiems informaciją apie Seimo kontrolierių veiklą, aptarnauja asmenis telefonu nustatyta tvarka, suveda gautų skundų duomenis į įstaigos duomenų tvarkymo sistemą (DTS) ir vykdo kitus su įstaigos priimamojo veikla susijusius Seimo kontrolierių pavedimus, pateikiamus per Seimo kontrolieriaus vyresnįjį patarėją;
  • suveda priskirtų skundų tyrimo ir vykdomų projektų duomenis į įstaigos duomenų tvarkymo sistemą (DTS) laikydamasis nustatytų reikalavimų; jeigu duomenys suvesti nesilaikant nustatytų reikalavimų, pagal Seimo kontrolieriaus vyresniojo patarėjo nurodymus šiuos duomenis tikslina; teikia Seimo kontrolieriaus vyresniajam patarėjui siūlymą perduoti skundo bylą įstaigos archyvarui;
  • kontroliuoja, kaip vykdomos Seimo kontrolierių rekomendacijos;
  • analizuoja Seimo kontrolierių rekomendacijų nagrinėjimo rezultatus ir apie tai informuoja Seimo kontrolieriaus vyresnįjį patarėją; teikia siūlymus Seimo kontrolieriaus vyresniajam patarėjui dėl Seimo kontrolierių rekomendacijų nagrinėjimo tolesnės eigos;
  • informuoja telefonu besikreipiančius pareiškėjus apie jų skundo tyrimo eigą; priima pareiškėjus, teikia jiems informaciją apie Seimo kontrolierių veiklą;
  • atlieka skundų tyrimų analizę ir rengia apibendrinimus, reikalingus Seimo kontrolierių ataskaitoms, pranešimams, susitikimams, informaciniams biuleteniams ir kitais atvejais;
  • vyksta į komandiruotes patikrinti pareiškėjų skunduose nurodytų aplinkybių arba atliekant tyrimus savo iniciatyva ar vykdant kitus projektus;
  • teikia siūlymus Seimo kontrolieriui ir (arba) Seimo kontrolierių įstaigos vyriausiajam patarėjui, ir (arba) Seimo kontrolieriaus vyresniajam patarėjui dėl patarėjų grupės veiklos tobulinimo ir kitais su Seimo kontrolierių veikla susijusiais klausimais.
  • Vykdo kitus įstaigos vadovo ir Seimo kontrolierių nenuolatinio pobūdžio pavedimus, susijusius su įstaigos vadovo ir Seimo kontrolierių funkcijų atlikimu.

Reikalavimai

Seimo kontrolieriaus patarėjas turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
  • turėti aukštąjį universitetinį socialinių mokslų studijų srities teisės krypties (teisės bakalauro ir teisės magistro arba vienpakopį teisinį universitetinį) išsilavinimą;
  • turėti ne mažesnį kaip trejų metų teisinio darbo stažą;
  • išmanyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir su Seimo kontrolierių veikla susijusius teisės aktus;
  • išmanyti tarptautinius ir Lietuvos Respublikos teisės aktus, susijusius su žmogaus teisėmis;
  • išmanyti tarptautinę ir nacionalinę institucinę žmogaus teisių gynimo sistemą;
  • mokėti bent vieną iš šių kalbų: anglų, vokiečių, prancūzų ne žemesniu kaip B1 lygiu arba rusų, lenkų ne žemesniu kaip B2 lygiu;
  • turėti bazinę kompiuterinio raštingumo kvalifikaciją;
  • gebėti sklandžiai ir taisyklingai dėstyti mintis raštu ir žodžiu, gerai išmanyti dokumentų rengimo reikalavimus.
CVB client

Lietuvos Respublikos Seimo Kontrolierių įstaiga

daugiau info vtd.lt