Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
CVB client
More about company »

Socialinės paramos skyriaus Vyriausiasis specialistas (karjeros valstybės tarnautojas)

Vilnius - Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Darbo pobūdis

  • Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyriaus vyriausiasis specialistas yra karjeros valstybės tarnautojas.
  • Pareigybės lygis – A.
  • Pareigybės kategorija – 12
  • Socialinių reikalų ir sveikatos departamento (toliau – Departamentas) Socialinės paramos skyriaus (toliau – Skyrius) vyriausiojo specialisto (toliau – valstybės tarnautojas) pareigybė reikalinga atstovauti suaugusiems neįgaliems asmenims dėl jų pripažinimo neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje. III.

Šias pareigas einantis valstybės tarnautojas, siekdamas įgyvendinti Skyriui keliamus tikslus, vykdo šias funkcijas:
  • rengia pareiškimus ir reikiamus dokumentus dėl asmenų pripažinimo neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje, dėl veiksnaus asmens rūpybos nustatymo, dėl kito globėjo ar rūpintojo tam tikroje srityje paskyrimo, dėl nušalinimo ar atleidimo nuo globėjo ar rūpintojo pareigų, dėl turto administratoriaus paskyrimo, dėl neveiksnaus asmens, pripažinto neveiksniu ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, pripažinimo veiksniu;
  • jei su prašymu dėl asmenų pripažinimo neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje, dėl veiksnaus asmens rūpybos nustatymo, dėl kito globėjo ar rūpintojo tam tikroje srityje paskyrimo, dėl nušalinimo ar atleidimo nuo globėjo ar rūpintojo pareigų, dėl turto administratoriaus paskyrimo, dėl neveiksnaus asmens, pripažinto neveiksniu ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, pripažinimo veiksniu gauti ne visi ar neatitinkantys reikalavimų dokumentai, organizuoja šių ir papildomų dokumentų rinkimą bei teikia pareiškimus apylinkės teismams;
  • rengia ir teikia teismams atsiliepimus į gautus teismuose pareiškimus dėl asmenų pripažinimo neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje, dėl kito globėjo ar rūpintojo tam tikroje srityje paskyrimo, dėl nušalinimo ar atleidimo nuo globėjo ar rūpintojo pareigų, dėl turto administratoriaus paskyrimo, dėl neveiksnaus asmens, pripažinto neveiksniu ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, pripažinimo veiksniu;
  • rengia ir teikia teismams išvadas dėl asmenų pripažinimo neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje;
  • rengia ir teikia teismams išvadas dėl globos ar rūpybos nustatymo ir globėjo ar rūpintojo paskyrimo tam tikroje srityje, dėl turto administratoriaus paskyrimo;
  • atstovauja Skyriui teismų posėdžiuose civilinėse bylose dėl asmenų pripažinimo neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje, dėl kito globėjo ar rūpintojo tam tikroje srityje paskyrimo, dėl nušalinimo ar atleidimo nuo globėjo ar rūpintojo pareigų, dėl turto administratoriaus paskyrimo, dėl neveiksnaus asmens, pripažinto neveiksniu ar ribotai veiksniu tam tikroje, srityje pripažinimo veiksniu bei kitose civilinėse bylose, susijusiose su asmenimis, kurie yra pripažinti neveiksniais ar ribotai veiksniais tam tikroje srityje;
  • organizuoja neveiksnių asmenų globėjų ir rūpintojų veiklos kontrolę;
  • pagal kompetenciją teikia pastabas dėl teisės aktų projektų;
  • teikia suinteresuotoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms informaciją apie neįgaliųjų teisių atstovavimą teismuose;
  • konsultuoja juridinius ir fizinius asmenis, nagrinėjant jų prašymus, pasiūlymus, paklausimus, skundus, garantuoja savo darbo viešumą, teikia informaciją apie savo veiklą teisės aktų nustatyta tvarka;
  • pagal savo kompetenciją dalyvauja darbo grupių ir komisijų veikloje;
  • teikia Skyriaus vedėjui savo veiklos ataskaitas ir planus;
  • siekdamas užtikrinti darbų tęstinumą, Skyriaus vedėjo pavedimu pavaduoja kitą Skyriaus valstybės tarnautoją, jo nesant;
  • pagal savo kompetenciją vykdo kitus vienkartinio pobūdžio Skyriaus vedėjo pavedimus, siekdamas įgyvendinti institucijos strateginius tikslus.

Reikalavimai

Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
  • turėti aukštąjį universitetinį socialinių mokslų studijų srities teisės krypties išsilavinimą;
  • turėti darbo patirties teisės srityje;
  • išmanyti Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją, Lietuvos Respublikos civilinius teisinius santykius, civilinį ir administracinį procesus ir darbo teisę;
  • išmanyti Skyriui priskirtų funkcijų vykdymą ir vietos savivaldą bei viešąjį administravimą reglamentuojančius teisės aktus;
  • išmanyti Dokumentų rengimo taisyklių reikalavimus ir Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijas;
  • mokėti dirbti kompiuteriu „ MS Office“ programiniu paketu.
CVB client

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

daugiau info vtd.lt
Įmonėje vid. atlyginimas 1238€
52% didesnis už Lietuvos vidurkį
SoDra sausio mėn. duomenys (atlyginimas neatskaičius mokesčių)