Job ad is not active
You cant candidate to it anymore
UAB "Spectro Finance"
More about company »

Teisininkas

Vilnius - UAB "Spectro Finance"

Darbo pobūdis

Esi puikus teisininkas ir ieškai iššūkių? Siūlome darbą jauname ir energingame tarptautiniame kolektyve, tobulėjimo ir mokymosi galimybes.
Teisininkas bus atsakingas už įmonės teisinių dokumentų tvarkymą bei įmonės atstovų konsultavimą teisės klausimais.

Reikalavimai

  • aukštasis universitetinis teisės krypties išsilavinimas;
  • 2+ metų patirtis teisės srityje;
  • geros anglų kalbos žinios;
  • domėjimasis IT ir finansais;
  • iniciatyvumas, savarankiškumas, orientacija į rezultatus.

Mes jums siūlome

  • konkurencingą atlyginimą;
  • lanksčias darbo valandas;
  • mokymosi ir tobulėjimo galimybes;
  • neformalią darbo aplinką
  • įmonės renginius.

Atlyginimas

Derybų klausimas

SpectroCoin was founded in 2013 with the goal of creating a secure online platform for exchanging fiat and cryptocurrencies. This was our first contribution to the Bitcoin network, currently, we offer a wide range of services, from Blockchain wallets to Merchant solutions. SpectroCoin builds its business policy on crypto's philosophy of making financing quicker, frictionless and flexible. All our core values and strengths are used to increase flexibility and provide the highest-quality services for customers.
Whether you are an emerging talent or a competent professional, the financial sector offers you a lot of new challenges. Our team consist of more than 80 professionals in IT and Finance sectors with experience from institutions such as Bloomberg LP, Paysafe Group, and Cambridge University to name but a few.

We‘re growing quickly & so can you. At SpectroCoin, we offer many job opportunities to take your career to the next level.
Informacija apie UAB "Spectro Finance"
1726 €
Vid. atlyginimas bruto
(93% didesnis už LT vidurkį)
41
Darbuotojų skaičius
300-500 tūkst. €
Pajamos 2016 m.
Vadovas: Vytautas Karalevičius