No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Laikino darbuotojo statusas – ne kliūtis sėkmingai karjerai

Published:
Laikino darbuotojo statusas – ne kliūtis sėkmingai karjerai

Per darbuotojų nuomos įmones žmonės įdarbinami nebūtinai tik trumpalaikiams darbams. Nemaža dalis tokių darbuotojų džiaugiasi galimybe įgyti naujų kompetencijų, o pademonstravę savo gebėjimus sėkmingai kyla karjeros laiptais. Pasak jų, viskas priklauso tik nuo pačių žmonių – geram darbuotojui joks darbdavys neparodys durų.

Personalo nuomos paslaugas teikiančios bendrovės „Headex Group“ patirtis rodo, jog laikinieji darbuotojai netrunka įsitvirtinti vienoje ar kitoje darbovietėje. Šią užduotį palengvina ir tai, kad personalo nuomos bendrovių darbuotojai turi daug galimybių save išbandyti įvairiose srityse.

Nuomojamais darbuotojai tapti nepabūgę lietuviai pasakoja, kad svarbu laiku pasinaudoti atsirandančiomis galimybėmis, kurių tikrai netrūksta.

Degančios akys nelieka nepastebėtos

Per bendrovę „Headex Group“ įsidarbinusi vilnietė Goda Bernadišiūtė pasidalino savo sėkmės istorija - „Prieš devynetą mėnesių pradėjau dirbti bendrovėje „Transcom“ logistikos koordinatore. Šis darbas džiugino galimybe tobulinti anglų kalbos žinias, man patiko dinamiška, greitos orientacijos reikalaujanti veikla, taip pat – puikūs, geras emocijas spinduliuojantys kolegos. Jau pirmaisiais mėnesiais pastebėjau, kad įmonėje sudaromos visos galimybės kilti karjeros laiptais, todėl ėmiau dairytis naujų iššūkių“.

Ji savo darbovietėje dažnai pastebėdavo skelbimus apie ieškomus naujus grupių vadovus ar kitos srities specialistus. Šiuose skelbimuose būdavo pabrėžiama, kad pirmenybė teikiama jau esamiems darbuotojams. Atsiliepusi į vieną tokį skelbimą Goda tapo personalo skyriaus asistente.

„Pusę etato dirbau asistente ir kaupiau patirtį, o likusį laiką darbavausi ankstesnėse pareigose. Dar po trijų mėnesių atsirado laisva personalo specialisto vieta, ir štai – dabar džiaugiuosi naujomis pareigomis“, – sakė G. Bernadišiūtė, įsitikinusi, kad ir ateityje netrūks naujų galimybių.

Darbas personalo srityje merginą žavi tuo, kad kasdien ji įgyja neįkainojamos patirties – nuo netikėtų ir neplanuotų darbo pokalbių scenarijų iki administracinių žinių. Ji darbo ieškantiems žmonėms pataria nenuleisti rankų, nes niekad nežinai, kur tavęs laukia naujos galimybės. „Patikėkite, geras darbdavys visada pastebės degančias akis ir norą tobulėti“, – tikina Goda.

Karjeros duris atvėrė darbštumas

Tuo metu per „Headex Group“ Vokietijoje įsidarbinusi Liana Buginė pasakojo, kad tai nebuvo jos pirmoji išvyka dirbti į užsienį, tačiau šįkart viskas pakrypo kitaip. Vadovai greitai pastebėjo moters pastangas ir fizinį darbą netruko pakeisti administracinis.
„Į užsienį vykau ne pirmą kartą, tad galiu palyginti. Nors iš pradžių Vokietijoje dirbau eiline pakuotoja, mano darbai ir pastangos nelikdavo nepastebėti, visą laiką jaučiau vadovų skatinimą“, – sakė L. Buginė.

Maždaug po metų Lianos darbdaviai jai pasiūlė tapti brigadininke bei įgyvendinti savo idėjas, kad darbas taptų efektyvesnis, ir moteris visa galva pasinėrė į naująjį darbą.

„Man šis pasiūlymas buvo didžiausias darbo įvertinimas, kuris prieš mane atvėrė naujas duris, pro kurias tiesiog privalėjau žengti. Nauji iššūkiai ir galimybės, nauja patirtis – dabar tuo džiaugiuosi labiausiai“, – teigė pašnekovė.

Tiek Eglė, tiek Liana tvirtina, kad sprendimas darbo ieškoti per laikino įdarbinimo įmonę buvo teisingas. Svarbiausia, kad personalo nuomos paslaugas teikiančios bendrovės visiems darbuotojams suteikia socialines garantijas, moka atlyginimą ir suteikia galimybes pasirinkti įvairias veiklas. Taip darbuotojai gali save išbandyti skirtingose srityse ir atrasti tą, kurioje sekasi geriausiai. Nes, kaip sako L. Buginė, „niekada nežinai, kur ir kokios durys atsivers“.

CVbankas.lt informacija