No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Aktyvesni ir darbdaviai, ir darbo ieškantieji

Published:
Aktyvesni ir darbdaviai, ir darbo ieškantieji

Darbo ieškantieji ar darbą jau suradusieji kalba įvairiai: vieniems darbą surasti nesunku, jie paklausūs, nuolat kviečiami į pokalbius, o kiti susiduria su tam tikromis problemomis. Tačiau kad ir kaip būtų, darbo paieškos portalo CVbankas.lt skelbimų statistika rodo tendenciją, kad vis labiau populiarėja darbo paieška internetu ir kad darbo ne tik aktyviai ieškoma, bet ir siūloma.

Iš Statistikos departamento skelbiamų duomenų matyti, kad nedarbo lygis, didėjęs nuo 2008 m. antrojo pusmečio, trečiąjį 2010 m. ketvirtį šiek tiek sumažėjo – nukrito nuo 18,3 iki 17,8 proc. Tam įtakos, matyt, turėjo padidėjusi darbo vietų pasiūla. Remiantis CVbankas.lt skelbimų statistika matyti, kad per vienus metus (palyginti 2010 m. sausį su gruodžiu) pasiūlymų įsidarbinti yra padaugėję daugiau nei dvigubai. Vadinasi, darbdaviai vėl aktyviai ieško darbuotojų, o darbo ieškantieji turi daugiau galimybių gauti darbą.

Paradoksalu, bet padidėjus darbo pasiūlymų internete skaičiui ir mažėjant bendram nedarbo lygiui, darbo ieškančiųjų, ieškančių darbo internete, daugėja. Jie suskubo kandidatuoti pagal siūlomo darbo skelbimus, ėmė aktyviau dalyvauti atrankose. Iš CVbankas.lt skelbimų statistikos matyti, kad kandidatų skaičius per vienus metus yra padidėjęs apie 30 proc. Vadinasi, darbdaviai gali rinktis iš daugiau kandidatuojančių asmenų.

CVbankas.lt informacija