No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ant bangos – specialybė, kurią prieš kelis metus visi nurašė

Published:
Ant bangos – specialybė, kurią prieš kelis metus visi nurašė

Dėl neigiamų demografinių tendencijų dar prieš kelis metus ikimokyklinio ugdymo darbuotojai buvo nurašomi – esą perspektyvų nedaug, o ir poreikis nedidelis. Tačiau supaprastinus privačių darželių steigimą bent jau šalies didmiesčiuose prasidėjo tikras privačių auklėjimo įstaigų bumas, iš paskos jam – išaugęs ikimokyklinių ugdymo specialistų poreikis.

Jolanta Mertinienė, darželio „Kaip miške“ įkūrėja, akcentuoja, kad labai pakito tėvų požiūris – atėjo suvokimas, kad daug ką vaikų gyvenime lemia ne tik vidurinis ar aukštasis, bet ir ikimokyklinis ugdymas, - tai viena iš priežasčių, kodėl išaugo privačių darželių poreikis.

„Tėvai, kurie kreipiasi į mus, akcentuoja ugdymą. Pas mus yra daug būrelių, kurių nėra valstybiniuose vaikų darželiuose: keramika, anglų kalba, dailė, sportas, muzika. Visų šių dalykų moko specialistai“, - sako J.Mertinienė.

Tai lėmė, kad paskutiniu metu itin išaugęs tokių specialistų poreikis. „Tokių darbuotojų paklausa lemia du dalykai: pirma, įsteigta daug privačių darželių, antra, parengiama per mažai ikimokyklinio ugdymo specialistų“, - teigia ji.

Kad rinkoje yra išaugusi ikimokyklinio ugdymo specialistų paklausa, patvirtina ir Tomas Toleikis, karjeros portalo CVBankas.lt vadovas. Jis teigia, kad jei prieš metus tokių skelbimų pasitaikydavo vos vienas kitas, šiuo metu jo vadovaujame portale yra apie 20 darbo auklėtojoms (-ams) darbo pasiūlymų.

„Iš darbo skelbimų matome, kad didžiausia ikimokyklinio ugdymo darbuotojų paklausa yra Vilniuje. Kituose didmiesčiuose - Kaune, Klaipėdoje - vos po vieną šios srities skelbimą. Jei žiūrėti į atlygimų pjūvį, tai siūlomi atlyginimai prasideda nuo 400 eurų. Tačiau yra pasiūlymų, kur siūloma 600 eurų ir didesnė alga po mokesčių“, - darbo rinkos aktualijas dėsto T.Toleikis.

Kokie reikalavimai

Jei manote, kad toks darbas yra jūsų pašaukimas, jums reikėtų žinoti, ko iš būsimų darbuotojų tikisi darbdaviai.

„Visuose darbo skelbimuose nurodoma pedagoginio išsilavinimo būtinybė, taip pat akcentuojami tvarkos ir organizuotumo įgūdžiai. Svarbus pedagoginio darbo aspektas – meilė vaikams ir sugebėjimas juo sudominti. Tai taip pat minima skelbimuose“, - darbo skelbimus analizuoja CVBankas.lt vadovas.

J.Mertinienė papildo, kad tokio darbo siekiantis žmogus turėtų išsiskirti kūrybiškumu, nepasimesti nestandartinėse situacijose, nes tokių situacijų pasitaiko kasdien. „Auklėtoja turi turėti požiūrį, kad negalima stovėti vienoje vietoje, sugebėti tą pačią temą pateikti vis naujai ir naujai. Dabar informacinių technologijų amžius – vaikai telefonais ir planšetiniais kompiuteriais žaidžia namie, todėl reikia sugebėti „senovinius“ užsiėmimus pateikti naujai ir įdomiai“, - dėsto darželio „Kaip miške“ įkūrėja.

Pasak jos, tokių darbuotojų jai iki šiol pavykdavo rasti – ji pati yra dirbusi darželyje, todėl pasinaudojusi pažintimis, tačiau dabar rinkos sąlygos tokios, kad darbuotojų ieškoti sekasi sunkiau.

Jei nusprendėte rinktis šią profesiją, J.Mertinienė žada, kad šio darbo tikrai negalima pavadinti nuobodžiu – kiekviena diena vis kitokia, o esant specialistų trūkumui kiekvienas privataus darželio darbdavys stengiasi išlaikyti darbuotoją ir pašalinti visus nesklandumus.