No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ar apranga gali padėti siekti karjeros tikslų?

Published:
Ar apranga gali padėti siekti karjeros tikslų?

Ruošiantis darbo pokalbiui būtina apgalvoti, ką apsirengsite į darbo pokalbį. Tinkamai parinkta apranga jums padės geriau jaustis stresinėje situacijoje, sudaryti teigiamą įspūdį ir siekti karjeros tikslų.

Aprangos stilius – priklausomai nuo situacijos
Priklausomai nuo įmonės veiklos pobūdžio ir pozicijos darbdavys gali turėti skirtingus lūkesčius potencialių darbuotojų aprangai. Todėl prieš nusprendžiant, ką rengtis, svarbu pasidomėti įmonės kultūra, aprangos kodu. Jeigu įmonėje džinsai ir marškinėliai yra įprastas dalykas, per darbo pokalbį dėvintis kostiumą kandidatas greičiausiai pasirodys kaip „iškritęs iš konteksto“, galimai nepritapsiantis prie kolektyvo.
Kita vertus, bet kuriuo atveju nereikėtų apsirengti per daug laisvai - geriausia vengti sportinės aprangos, šlepečių, ar marškinėlių su užrašais. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog nepatogi apranga (spaudžiantys batai, per ankšti drabužiai) jums trukdys jaustis laisvai bei tinkamai sekti pokalbio eigą. Iššaukianti, pernelyg ryški apranga blaškys darbdavio dėmesį ir kliudys pažinti jūsų asmenybę.

Svarbiausia – tvarkingumas ir saikas
Aksesuarai, kaip ir drabužiai, neturėtų būti per daug traukiantys dėmesį. Patartina vengti didelių, labai blizgių auskarų, žiedų ar karolių. Moterims reikėtų apgalvoti manikiūrą, estetinį plaukų vaizdą, ar antakius. Makiažas negali būti per daug ryškus, geriausia rinktis lengvą bei subtilią išvaizdą. Tiek moterims, tiek vyrams yra patariama dėvėti avalynę uždaru priekiu. Pokalbio metu visada reikia nusiimti akinius nuo saulės ar kepurę.
Patogi, tinkama situacijai ir tvarkinga apranga gali ne tik padėti atitikti darbdavio lūkesčius, tačiau ir labiau savimi pasitikėti pokalbio metu. Nepraraskite tokios progos!

Apsilankę svetainėje www.misija-darbas.lt rasite daugiau naudingų patarimų ir užduočių darbo paieškos tema.