No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ar įprastą darbo laiką išmainytumėte į laisvą darbo grafiką?

Published:
Ar įprastą darbo laiką išmainytumėte į laisvą darbo grafiką?

Neretai išgirdę, kad kažkoks pažįstamas asmuo ar draugas dirba laisvu grafiku ar išvis gali darbuotis iš namų, pavydžiai palydime tokią mintį. Atrodo, būtų gera keltis, kada nori, dirbti ne nuo 8 ar 9 valandų ryto, o irgi kada nori – galbūt vakare ar net išvis naktį. Tačiau jei kas leistų pasirinkti ir patiems nuspręsti, ar tikrai atsisakytume įprasto darbo grafiko ir įprastos darbo vietos?

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai darbo laiko atžvilgiu laikosi nevieningos nuomonės – vieni rinktųsi įprastas darbo valandas, kiti norėtų darbo laiką planuoti patys. Tiesa, tų, kurie net galėdami rinktis nuspręstų dirbti nuo 8 iki 17 val., yra keliais procentais daugiau – 53 proc. Likusieji 47 proc. vis dėlto norėtų dirbti nestandartinėmis valandomis.

Portalo apklausoje dalyvavę asmenys yra labiau apsisprendę dėl darbo vietos – netgi 76 proc. CVbankas.lt respondentų tikina nenorėsią dirbti iš namų ir pageidautų dirbti biure ar įprastoje darbo vietoje. Pasak jų, jei ir laikas, ir darbo vieta būtų nestandartinė, vargu ar ilgai pavyktų sąžiningai kasdien atidirbti 8 ar 9 darbo valandas. Darbuotojų nuomone, per daug suteiktos laisvės ne visada naudinga įmonei ar darbo rezultatams.

Tie, kurie vis dėlto norėtų dirbti iš namų, teigia, kad sava aplinka padeda labiau susikaupti, o kai reikia, leidžia pailsėti, atsipalaiduoti. Jų nuomone, jei darbuotojai dirba įprastoje darbo vietoje, jiems būtinai reikalingos kelių minučių pertraukos, kad galėtų pailsėti. Tačiau netgi 71 proc. apklausos dalyvių pripažįsta, kad jų darbe nėra įprasta turėti tokių pertraukėlių – jos būtų traktuojamos kaip darbo laiko švaistymas.

Likusieji beveik 30 proc. respondentų turi galimybę kelias minutes atitrūkti nuo darbų ir pailsėti. Paklausti, ką tuo metu veikia, dalis apklausos dalyvių teigia, kad plepa su kolegomis, skaitinėja ką nors internete, užsiima asmeniniais reikalais, rūko, žaidžia įvairius žaidimus (dažniausiai stalo futbolą), paskambina pakalbėti su artimaisiais ir kt.

CVbankas.lt informacija