No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ar reikia darbo skelbime įvardinti atlyginimo sumą?

Published:
Ar reikia darbo skelbime įvardinti atlyginimo sumą?

Ar reikia darbo skelbime įvardinti atlyginimo sumą?

Kai ieškote darbo, iškart norite žinoti, kokio atlyginimo galite tikėtis, kokį kandidatams siūlo darbdavys? O gal kaip tik nenorite, kad Jums būtų taikomas pasiūlymas, skirtas daugumai, ir manote, kad susipažinęs su Jumis ir pakalbėjęs akis į akį darbdavys kaip tik pasiūlytų geresnes sąlygas konkrečiai Jums? Tema, ar darbdaviai turi nurodyti siūlomo atlyginimo sumą darbo skelbime, sulaukia nemažai darbo ieškančiųjų diskusijų.

Netgi 76 proc. darbuotojų norėtų, kad darbo skelbimuose būtų tiksliai pateikiama informacija apie tai, kokio atlygio už darbą galima tikėtis. Beveik ketvirtadalis respondentų mano, kad atlyginimo nurodyti nereikia, nes tik po pokalbio su darbuotoju darbdavys gali įvertinti, kokios sumos už darbą asmuo yra vertas. Tokius rezultatus atskleidė darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktas apklausa.

Tie, kurie nori matyti konkrečias siūlomas sumas, savo nuomonę dažniausiai argumentuoja tuo, kad iškart būtų aišku, ar verta gaišti laiką kandidatuojant pagal paskelbtą darbo pasiūlymą ir kartu gaišinti darbdavio laiką. Žinodamas, kad gali tikėtis tik jam per mažo atlygio, kandidatas nekreips dėmesio į tokį pasiūlymą, nepuoselės vilčių būti pakviestas į atranką. O darbdavys gaus mažiau kandidatų CV ir sutaupys laiko CV peržiūrai.

Nuomonės, kad darbo skelbimuose turi būti pateikiami atlyginimai, ypač laikosi jau darbą turintieji. Pasak jų, kai turi darbą ir galvoje dar kirba mintis pasiieškoti kito, tikrai nesinorėtų pereiti dirbti kitur, kur būtų siūlomos prastesnės finansinės sąlygos. O tuomet, kai atlygio suma skelbime neįvardijama, nelieka konkretumo – darbuotojui sunku iš anksto žinoti, ar tas pasiūlymas tikrai vertas dėmesio.

Dar vienas aspektas, dėl kurio darbuotojai pageidauja matyti siūlomo atlygio sumą skelbime, yra noras palyginti pagal savo sritį, kiek naujose darbo vietose siūloma uždirbti tos pačios srities atstovams.

CVbankas.lt apklausos rezultatai atskleidė ir požiūrį, kad darbuotojams bent jau svarbu žinoti sumą, nuo kurios būtų imamas mokėti atlyginimas, t.y. minimalų siūlomą atlygį. Kai kuriais atvejais tai pakankamas rodiklis nuspręsti, ar verta kandidatuoti dėl darbo pozicijos.

Tačiau yra darbuotojų, kurie mano, jog atlygio suma neturi būti nurodoma darbo skelbime, nes ji gali kisti, priklausomai nuo kandidato asmenybės, bendravimo įgūdžių, turimo išsilavinimo, darbo patirties ir kt. Dalis respondentų mano, kad darbdaviai, norėdami įdarbinti itin reikalingą specialistą, apskritai turėtų sutikti su jo keliamomis sąlygomis ir mokėti tokį atlyginimą, kokio pageidauja darbuotojas.

CVbankas.lt informacija