No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ar sunkus Jūsų darbas?

Published:
Ar sunkus Jūsų darbas?

Kartais darbuotojai skundžiasi, kad dirba labai sunkiai. Nors, atrodytų, sėdėjimas biure prie kompiuterio neprilygsta kelininkų, kurie nuolat kaista saulėje, ar statybininkų, kurie nuolat nuvargsta fiziškai, ar kitų sričių atstovų darbui, tačiau galbūt protinis darbas išsekina dar labiau nei fizinis? Ar Jūs dirbate sunkiai?

Dauguma darbuotojų teigia, kad dažniausiai turi daug darbo (43 proc. respondentų), dar po penktadalį pripažįsta, kad dirba labai sunkiai ir nuolat yra itin užimti arba kad stengiasi viską padaryti kuo geriau, dėl to negali net galvos nuo darbų pakelti. Vadinasi, 8 iš 10–ies darbuotojų darbe iš tiesų užsiėmę, kai kurie netgi nespėja apsvarstyti, kaip padaryti viską, ką reikia.

Tačiau beveik penktadalis respondentų neslepia, kad jų darbo krūvis vidutiniškas arba kad darbo turi nedaug, tačiau vaidina, kad nuolat yra labai užsiėmę.

Paklausti, kaip susitvarko su patikėtomis užduotimis, 58 proc. CVbankas.lt apklausos dalyvių teigia, kad vienas užduotis atlieka puikiai, kitas šiek tiek prasčiau, o netgi 40 proc. savo darbą vertina labai teigiamai – jų nuomone, jie labai stengiasi, tad darbus atlieka puikiai. 2 proc. darbuotojų nemato reikalo plėšytis, tad tik padaro darbus, kad jie būtų atlikti.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad daugumai darbuotojų jų darbą palengvintų darbų pasidalijimas su esamais kolegomis arba naujas, geras, rimtas ir atsakingas kolega, kuris galėtų koncentruotis atlikti tam tikrus darbus ir perimtų jų dalį iš esamų darbuotojų. Kai kuriems kitiems darbas palengvėtų, jei kiti kolegos savo darbus atliktų laiku ir kokybiškai. Likusiems būtų paprasčiau, jei jie turėtų papildomų darbo priemonių ar įrankių.

Darbą sunkų gali padaryti ne tik darbo krūvis, bet ir stresas. 38 proc. darbuotojų dažnai jaučia stresą darbe, 27 proc. – kasdien. Nuo įtampą keliančių dalykų sugeba atsiriboti vos keli procentai darbuotojų. Sportas, miegas, buvimas gamtoje, meditacija, bendravimas su artimais žmonėmis, muzika – geriausi dalykai, darbuotojų nuomone, atitraukiantys dėmesį nuo darbo reikalų ir padedantys atsipalaiduoti, pasibaigus darbo dienai.