No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ar verta rašyti motyvacinį laišką?

Published:
Ar verta rašyti motyvacinį laišką?

Kai pagal darbo skelbimą kandidatuoja itin daug darbo ieškančiųjų, darbdaviams sudėtinga atsirinkti tinkamiausią darbuotoją. Sunku iš pirminės pateiktos informacijos suprasti, ar būtent tas asmuo geriausiai atliks jam siūlomas pareigas. Pasak darbo ieškančiųjų, vienas iš dalykų, padedančių atsirinkti kandidatus, yra motyvacinis laiškas.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai, paklausti, ar kandidatuodami pagal darbo skelbimą kartu su CV siunčia motyvacinį laišką, pasidalijo į dvi dalis. Vienų nuomone, motyvacinį laišką siųsti reikia tik tuomet, jei to pageidaujama darbo skelbime. Norint parašyti tikrą ir gerą motyvacinį laišką, reikia žinoti itin daug informacijos apie pačią įmonę, jos politiką, karjeros galimybes, vertybes ir pan., o tokie dalykai sužinomi tik darbo pokalbio metu. Pasak respondentų, rimtas darbdavys įvertina kandidatą iš jo CV įrašų – esminiai dalykai yra išsilavinimas ir darbo patirtis.

Kiti CVbankas.lt apklausoje dalyvavę darbo ieškantieji mano, kad motyvacinis laiškas – neatsiejama dalis, kandidatuojant pagal darbo skelbimą. Jų nuomone, CV parodo tik tam tikrus faktus apie žmogų,
o motyvaciniame laiške galima lakoniškai papasakoti, kodėl kandidatui reikia darbo ir kodėl darbdavys į pokalbį turėtų pakviesti būtent šį, o ne kitą kandidatą. CVbankas.lt respondentų nuomone, motyvaciniame laiške reikia parodyti, kad darbuotojo reikia darbdaviui, o ne atvirkščiai. Būtent motyvacinis laiškas padeda atsirinkti netinkamus pretendentus nuo iš tikrųjų susidomėjusių ir pasiruošusių dirbti. Gerai parašytas motyvacinis laiškas neretai gali pasakyti daugiau nei bet koks CV.

Ar Jūs siunčiate savo motyvacinį laišką su CV?

CVbankas.lt informacija