Atlyginimų perspektyvos darbuotojų akimis

Published:
Atlyginimų perspektyvos darbuotojų akimis

Darbuotojams vienas iš pagrindinių darbo vertinimo aspektų yra atlyginimas, nesvarbu, ar šalyje vyktų ekonomikos krizė, ar šalies rodikliai kaip tik rodytų klestėjimo skaičius. Vieniems atlygio už darbą suma yra pati svarbiausia, kitiems – ne pirmoje vietoje, bet vis tiek labai svarbi. Tačiau dauguma pripažįsta, kad savo uždarbiu nėra patenkinti.

Vos 14 proc. darbuotojų teigia, kad uždirba pakankamai, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Dar 57 proc. respondentų norėtų uždirbti daugiau ir mano, kad atlygis už jų atliekamą darbą tikrai turėtų būti didesnis. Beveik trečdalis dirbančiųjų situaciją vertina apskritai pesimistiškai – jie nesijaučia patenkinti, nes uždarbis yra per menkas.

Paklausti, kaip mano, kokių atlyginimo pokyčių iki metų pabaigos gali tikėtis dirbantieji, dauguma CVbankas.lt apklausos dalyvių teigia, kad atlyginimai iki metų pabaigos nesikeis (85 proc. respondentų) arba mažės (13 proc.). Atlygio už darbą didėjimo galimybe tiki vos 2 proc. darbuotojų.

Portalo respondentų akimis žvelgiant į darbo rinką apskritai, kitais metais darbuotojai gali tikėtis stabilumo ir savo padėties gerėjimo darbovietėje. Ypač kalbama apie tai, kad augs tam tikrų specialistų paklausa, kad tie, kurie turi retesnės darbo patirties ar yra įgiję retesnės specialybės žinių, bus itin paklausūs darbo rinkoje.

Iš Lietuvos statistikos departameno duomenų matyti, kad atlyginimų statistika jau ir paskutiniu metu rodo teigiamų ženklų. Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis (be individualiųjų įmonių) antrąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su pirmuoju, padidėjo visose apskrityse ir svyravo nuo 1501,7 lito Šalčininkų savivaldybėje iki 2503,6 lito Vilniaus mieste.

CVbankas.lt informacija