No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Bent kas trečias darbuotojas dirba ir kalba apie darbą po darbo valandų

Published:
Bent kas trečias darbuotojas dirba ir kalba apie darbą po darbo valandų

Darbas užima vieną iš didžiausių gyvenimo dalių – darbe praleidžiame bent jau trečdalį paros laiko, o jam pasibaigus nenustojame galvoti apie darbo reikalus, pasakoti apie juos artimiesiems ar dirbti viršvalandžius. Statistika rodo, kad didelė dalis darbuotojų ir dirba po oficialių darbo valandų, ir šeimoje nuolatos analizuoja su darbu susijusius klausimus.

Kas trečias darbuotojas teigia, kad po oficialių darbo valandų vis tiek dar dirba – didžioji dalis jų tai daro, nes būtinai turi atlikti tam tikras užduotis laiku ir nespėja jų padaryti oficialiomis darbo valandomis, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai. Vos 2 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad po darbo valandų dirba dėl to, kad nori, o ne dėl to, kad kažko nespėtų.

Didžioji dalis – beveik pusė (46 proc.) – respondentų sako, kad po darbo valandų tenka dirbti itin retai, o kas penktas darbuotojas pripažįsta, kad po darbo valandų išvis nedirba, nes mano, kad tai daryti reikia tik darbo metu.

Iš apklausos rezultatų matyti, kad yra daug daugiau darbuotojų, kurie po darbo ne dirba, bet šeimoje kalbasi apie darbo reikalus. Apie 80 proc. CVbankas.lt respondentų apie darbą kalbasi nuolatos arba tuomet, kai kas nors iš tiesų neduoda ramybės (atitinkamai 35 ir 44 proc. asmenų). 16 proc. pripažįsta, kad apie darbą namuose kalbasi itin retai. Apie darbo reikalus kalbėtis už darbo ribų vengia vos 5 proc. respondentų.

Pačių apklausos dalyvių nuomone, derėtų atskirti darbo reikalus nuo asmeninio gyvenimo, nors patys respondentai suvokia, kad tai padaryti kartais itin sudėtinga. Apklausoje dalyvavusieji mano, kad už darbo durų darbo reikalus palikęs darbuotojas kitą dieną būna produktyvesnis, labiau pailsėjęs, galintis objektyviau įvertinti situaciją. Tiesa, dalis apklausos dalyvių mano, kad kartais verta pasidalinti darbo rūpesčiais su artimaisiais – objektyvus požiūris iš šono gali padėti paprasčiau įveikti susidariusius sunkumus.

CVbankas.lt informacija