No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Bent šešiose iš dešimties įmonių yra porų

Published:
Bent šešiose iš dešimties įmonių yra porų

Kai kartu dirba įvairių žmonių, tarp darbuotojų neretai užsimezga ne tik kolegiški santykiai, bet ir artimesnės draugystės. Statistika rodo, kad porų buvo ir šiuo metu yra beveik kiekviename kolektyve. Patys darbuotojai, kol asmeniniai ryšiai netrukdo darbui, juos vertina teigiamai.

Darbo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai rodo, kad simpatijos darbe yra dažnas reiškinys – netgi 75 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų pripažįsta, kad jautė arba šiuo metu jaučia simpatiją kokiam nors kolektyvo nariui ne tik kaip kolegai, bet kaip vyrui ar moteriai. Įdomu tai, kad simpatijos dažniausiai jaučiamos lygiaverčiams kolegoms, o ne vadovams ar pavaldiniams – visi respondentai teigia, kad darbe teko susižavėti ne vadovu ir ne asmeniu, kuriam jie patys vadovautų.

Apie 60 proc. CVbankas.lt apklausos dalyvių kolektyvuose yra kartu dirbančių porų. Apie 30 proc. mano, kad porų nėra, bet pripažįsta, kad apie tai gali ir nežinoti. Kad kolektyve porų nėra, įsitikinęs vos dešimtadalis.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad poros dažniausiai susikuria, pradėjus kolegoms dirbti kartu – 60 proc. respondentų pastebi, kad kolektyvo nariai susipažino darbe ir susidraugavo. Ketvirtadalio dalyvavusiųjų apklausoje kolektyve jau dirbo vienas asmuo iš poros, o vėliau įsidarbino ir kitas. Beveik penktadalis pastebi, kad abu poros nariai įsidarbino jau draugaudami.

Paklausti, kaip žiūri į poras darbe, apklausos dalyviai teigia, kad santykius ir porų kūrimąsi darbe vertina teigiamai, jei poros darbo metu išlaiko oficialius darbo santykius ir dėl jų nenukenčia darbo kokybė.

CVbankas.lt informacija