No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

CVbankas.lt: 1800-4000 eurų – darbdaviai pasakoja, kam ir kodėl siūlo tokias algas

Published:
CVbankas.lt: 1800-4000 eurų – darbdaviai pasakoja, kam ir kodėl siūlo tokias algas

Kai vidutinis atlyginimas šalyje po mokesčių kiek aukštesnis nei 600 eurų, nori nenori akys užkliūna už lankomiausio darbo skelbimų portalo CVbankas.lt darbo pasiūlymų, kuriuose mėnesinė alga tris ir daugiau kartų viršija šalies vidurkį. Gerai apmokamas darbo vietas siūlantys darbdavių atstovai vienu balsu tvirtina – tokie atlyginimai darbuotojams siūlomi ne veltui, dažnai šalia specifinių profesinių gebėjimų reikalaujama ir aukštų bendrųjų kompetencijų.

IT rinka – išsausėjusi, bet reikia ne tik programavimo žinių

1800-2000 eurų mėnesinis atlygis, atskaičius mokesčius. Tokiu atlyginimu bendrovė „Boolit“ vilioja vyresnįjį „Python“ programuotoją. Įmonės direktorius Mindaugas Stauskas pripažįsta – informacinių technologijų darbo rinka dėl didelės paklausos yra išsausėjusi, todėl kol kas į skelbimą atsiliepė vos keli kandidatai. IT specialistų medžioklė prasideda dar universitetuose, tad šioje rinkoje „karšta“.

„IT įmonės vilioja studentus, kurie turi programavimo pagrindus ir greitai mokosi – iš jų per kelerius metus ir išugdomi specialistai. Skelbime kaip reikalavimą nurodėme IT išsilavinimą, nes jaučiasi skirtumas tarp baigusių informacinių technologijų ir kitas specialybes – IT išsilavinimą turintys žmonės turi reikalingus pagrindus, greičiau perpranta procesus, nors ir nesakau, kad iš kitų specialybių atėję žmonės negali būti geri programuotojai“, – nurodo M.Stauskas ir pamini atvejį, kai jo vadovaujamoje įmonėje dirba ekonomikos studijas baigęs darbuotojas, kuris, pasak, M. Stausko, tapo „geru programuotoju“.

Nors pasirinkimas nedidelis, „Boolit“ bet ko neieško – iš įmonės patirties matoma, koks darbo modelis yra efektyviausias, todėl tinkamas kandidatas turi turėti ne tik darbo patirties, bet ir tam tikrų asmeninių savybių.

„Pastebėjome, kad geriausių rezultatų pasiekiama, kuomet grupėje dirba klientas, projektų vadovas ir programuotojas, todėl ieškome darbuotojo, kuris turėtų ne tik technologinius įgūdžius, tačiau ir mokėtų bendrauti bei priimtų kūrybingus sprendimus vystant IT projektus“, – bendrųjų kompetencijų reikalavimus apibūdina M.Stauskas.

„Boolit“ vyresnįjį „Python“ programuotojas (atlyginimas 1800-2000 eurų).

Kėlė kelis kartus, kol atkreipė dėmesį

„Paskelbėme, kad ieškome darbuotojo. Nieko. Tada dar pakėlėme kainą. Dar. Tuomet žmonės pradėjo domėtis, siųsti savo gyvenimo aprašymus“, – taip prekybos elektrotechnikos produkcija UAB „Elgrandas” direktorius Evaldas Kondrotas aiškina sprendimą produktų vystymo vadybininkui mokėti įspūdingą 2000-4000 eurų mėnesinį atlyginimą.

Produktų vystymo vadybininkas turėtų įvedinėti esamus ir naujus gaminius į prekybininkų asortimentą, palaikyti santykius su Lietuvos ir užsienio gamintojais, jau esamais klientais, taip pat ieškoti naujų pardavimų nišų. Jis turėtų patarinėti ne tik bendrovės klientams, tačiau ir „Elgrando“ vadybininkams – taigi darbas apima tiek rinkodarą, tiek pardavimus, tiek konsultavimą ir analizę. E.Kondrotas teigia, kad tokį darbuotoją rasti sunku.

„Sunku rasti darbuotoją, kuris mokėtų ir sugebėtų dirbti tokį darbą, todėl ir nurodėme, kad panaši darbo patirtis nėra privaloma, tačiau būtų privalumas. Galbūt žmogus, dirbęs panašų darbą, turėjęs verslą, panašios specialybės – tuomet jis turi potencialo, nenorėjome apriboti formaliais reikalavimais“, – sako E.Kondrotas.

Sutinka dalintis pelnu

Atlyginimas nuo 2000 eurų – tačiau nėra reikalavimo darbo patirčiai. Žilvinas Padegimas, įdarbinimo agentūros „Įdarbinimo tarpininkavimo centras” vadovas aiškina, kad jo klientas, ieškantis vadovo Kaune esančiam autoservisui, tokį sprendimą priėmė sąmoningai.

„Stereotipiškai galvojama, kad autoserviso vadovas turi žinoti apie automobilius. Tai privalumas, tačiau mes ieškome žmogaus, kuris labiau būtų ne techninio, o vadybinio profilio – sugebėtų savarankiškai organizuoti autoserviso veiklą, palaikyti santykius su klientais, ieškoti naujų, vadovauti darbuotojų kolektyvui ir organizuoti jų veiklą“, – darbo pobūdį paaiškino personalo paieškos specialistas.

Kodėl siūlomas toks atlyginimas?, – pasak Ž.Padegimo, atlyginimas yra didesnis nei rinkos vidurkis, nes norima pritraukti geriausią specialistą. Taip pat darbdavys linkęs dalintis su būsimu vadovu pelnu, todėl atlyginimas didesnis nei paprastai mokama tokio pobūdžio įmonėse.

Personalo specialistas sako, kad potencialūs kandidatai aktyviai kandidatuoja į poziciją, sulaukta darbuotojų ir iš Vilniaus – tačiau kaip ir visur, „kandidatų yra, bet labai tinkamų nėra daug.“

Autoserviso vadovas Kaune (nuo 2000 Eurų).

Meistrui – direktoriaus alga

Kad specifinių įgūdžių darbuotojai gali gauti vadovų algas, puikiai iliustruoja darbo skelbimas, kuriame ieškoma hidraulinės kėlimo įrangos remonto meistro. Jam siūlomas 1200-2000 eurų atlygis.

Kaip teigia Jonas Marcinkus, personalo atrankų agentūros „Personalo valdymo inovacijos“ direktorius, toks atlyginimas siūlomas, nes tai specifinių žinių ir gebėjimų reikalaujantis darbas – meistras turi išmanyti ne tik mechaniką, bet ir elektroniką, o tokių specialistų nėra daug, todėl už darbą su užsienio įrangos gamintojo įranga ir ruošiamasi mokėti nemažą algą.

„Iš specialisto reikalauja mokėti anglų kalbą, nes visa mokomoji medžiaga ir stažuotės užsienyje vyksta angliškai, reikia sugebėti ir skaityti hidraulines, ir elektronines schemas. Reikalingo techninio išsilavinimo žmonių nėra daug, todėl darbuotojas tiek ruošiamas, tiek motyvuojamas solidžia alga“, – teigia J.Marcinkus.

Hidraulinės kėlimo įrangos remonto Autoserviso vadovas (1200-2000 eurų).

Visi darbo pasiūlymai su nurodytais atlyginimais.

CVbankas.lt informacija