No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Kokių darbuotojų labiausiai ieško darbdaviai?

Published:
Kokių darbuotojų labiausiai ieško darbdaviai?

Darbo rinkai vis labiau kaistant, tarp darbdavių prasideda kova dėl reikiamų specialistų. Tačiau ne visų darbuotojų poreikis yra vienodai išaugęs. Kokių darbuotojų labiausiai ieško darbdaviai ir kaip pakito skirtingų profesijų poreikis, atskleidžia lankomiausio darbo skelbimų portalo CVbankas.lt statistika.

Pasak Tomo Toleikio, CVbankas.lt vadovo, apie padidėjusį darbuotojų poreikį signalizuoja daugiau nei dešimtadaliu išaugęs darbo skelbimų skaičius. „Palyginti su ankstesniais metais, bendras įdėtų darbo skelbimų skaičius 2016 metais buvo 12 proc. didesnis nei 2015 m. Iš vienos pusės, tai rodo, kad darbdaviai jaučia didesnį specialistų poreikį ir jų ieško“, – teigia T. Toleikis.

Inžinerija / mechanika, pramonė / gamyba – vienos sparčiausiai augusių darbo sričių pagal darbo skelbimų skaičiaus augimą. Per metus tokių darbo skelbimų skaičius išaugo atitinkamai 34, 33 ir 31 proc. Vertinant procentaliai, pernai labiausiai išaugo teisininkų poreikis: teisės srityje darbo skelbimų buvo 54 proc. daugiau. Tačiau teisininkų poreikis nėra itin didelis – praėjusiais metais portale CVbankas.lt ieškoti vos 145 šios srities specialistai.

Gamyba ir pramonė tapo didžiausia naujų darbuotojų poreikį jaučiančia sritimi. Jei 2015 m. daugiausiai darbo skelbimų sulaukta iš ieškančių pardavimų ir klientų aptarnavimo specialistų, tai 2016 m. labai aiškiai išsiskyrė gamyba“, – sako CVbankas.lt vadovas.

Tarp sričių, kurios per metus augo įspūdingais tempais, galima paminėti žiniasklaidą ir viešuosius ryšius (32 proc.), personalo valdymą (29 proc.), sandėliavimą (24 proc.), marketingą (24 proc.), administravimą (22 proc.) ir informacines technologijas (20 proc.).

Nors bendras darbo skelbimų augimas ir buvo dviženklis, kai kurios ūkio šakos neišvengė „duobių“. Itin sumažėjo apsaugos ir maisto gamybos naujų darbuotojų poreikis. Mažiau ieškota ir vadovų, nekilnojamojo turto specialistų, dizainerių bei architektų.

„Skaičiuojant bendrai, trijuose ketvirtadaliuose ūkio sektorių poreikis darbuotojams augo, o tik ketvirtadalyje mažėjo. Tokia situacija rodo, kad darbuotojų poreikis yra nemažas, todėl tai palankus metas susirasti darbą, planuoti karjerą ar keisti sritį“, – teigia T. Toleikis.

Visi CVbankas.lt skelbimai.


CVbankas.lt informacija