No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

CVbankas.lt: darbuotojai ypač reikalingi – darbo skelbimų skaičius išaugo 24 proc.

Published:
CVbankas.lt: darbuotojai ypač reikalingi – darbo skelbimų skaičius išaugo 24 proc.

Darbo rinka pirmąjį metų ketvirtį buvo itin aktyvi – skelbimų apie siūlomą darbą įdėta net 24 proc. daugiau, rodo lankomiausio darbo portalo CVbankas.lt statistika. Kandidatų skaičius pagal skelbimus taip pat buvo rekordinis – apie 16 proc. didesnis, palyginti su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu.

Paklausiausių darbuotojų kategorijos išliko tos pačios – į trejetuką pateko pramonė ir gamyba, pardavimų vadyba bei klientų aptarnavimas ir paslaugos. Šių sričių darbuotojų pirmąjį šių metų ketvirtį labiausiai ieškojo darbdaviai.

Kaip ir pernai, mažiausiai darbo pasiūlymų pateikta eskporto ir viešųjų ryšių specialistams, teisininkams, žurnalistams.

CVbankas.lt statistikos duomenys rodo, kad būta ir pokyčių – tam tikrų sričių darbuotojų paklausa itin išaugo. Tarp paklausiausių specialybių labiausiai pastebimas inžinierių ir mechanikų, apskaitininkų, buhalterių, audito specialistų poreikis – darbo skelbimų skaičius jiems pirmąjį metų ketvirtį buvo per 40 proc. didesnis nei praėjusiais metais. Finansų specialistų ypač daug ieškota sausio mėnesį. Vėlesniais mėnesiais šių darbuotojų poreikis palaipsniui mažėjo.

Didelis paklausos ir poreikio pokytis matomas ir tarp rečiau ieškomų darbuotojų sričių – pirkimų ir tiekimo darbuotojams siūlomo darbo skelbimų skaičius išaugo apie 70 proc., žemės ūkio ir žuvininkystės – apie 60 proc., medicinos, sveikatos apsaugos ir farmacijos – apie 55 proc., o personalo valdymo – apie 42 proc.

Pastebėtas ir tam tikrų sričių darbuotojų paklausos sumažėjimas. Mažiau darbo skelbimų pirmąjį metų ketvirtį buvo pateikiama žurnalistams ir viešųjų ryšių specialistams (sumažėjimas siekia apie 30 proc.) bei draudimo brokeriams (26 proc.).


CVbankas.lt informacija