No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

CVbankas.lt: kokių darbuotojų ieškojo darbdaviai?

Published:
CVbankas.lt: kokių darbuotojų ieškojo darbdaviai?

Trečiąjį šių metų ketvirtį šalyje darbdaviai skelbė daugiausia darbo skelbimų gamybos, klientų aptarnavimo specialistams, prekybos konsultantams, pardavimų vadybininkams bei logistikos ir transporto sričių atstovams. Remiantis lankomiausio darbo portalo CVbankas.lt statistika apžvelgiama, kokių darbuotojų didmiesčiuose labiausiai ieškojo darbdaviai ir kokių paklausa per metus labiausiai ūgtelėjo.

Iš kitų didmiesčių Vilnius išsiskyrė IT darbuotojų paklausa

Vilniuje trečiąjį šių metų ketvirtį darbdaviai labiausiai ieškojo klientų aptarnavimo ir paslaugų specialistų, pardavimų vadybininkų, prekybos, pramonės ir gamybos bei informacinių technologijų (toliau – IT) sričių darbuotojų (pateikta mažėjimo tvarka). Didelė IT srities darbuotojų paklausa matoma tik sostinėje – kituose miestuose ši sritis nepatenka tarp populiariausiųjų.

Kai kurių sričių darbuotojai buvo ne tik paklausiausi – kai kurių poreikis šių metų trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo. Tai prekybos ir konsultavimo, klientų aptarnavimo specialistai, administratoriai, nekilnojamojo turto brokeriai, IT bei dizaino ir architektūros sričių darbuotojai.

Kaune paklausiausi kitokie darbuotojai nei sostinėje

Kaune paklausiausių darbuotojų pagal sritį sąrašas šiek tiek kitoks nei Vilniuje: praėjusį ketvirtį ieškota daugiausia pramonės ir gamybos specialistų, pardavimų vadybininkų, prekybos konsultantų, klientų aptarnavimo specialistų, o penktąją vietą užėmė sandėlio darbuotojai. Priešingai nei Vilniuje, Kaune IT srities darbuotojai nebuvo tokie paklausūs, šį kategorija nepateko tarp penkių populiariausių.

Vertinant darbdavių skelbimų pokytį, trečiąjį metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, išaugo prekybos konsultantų, vadovų, administratorių, apskaitos, marketingo ir pardavimo vadybininkų paklausa.

Klaipėda išsiskiria didele logistikos ir transporto darbuotojų paklausa

Klaipėdos mieste, kaip ir Kaune, darbdaviai skelbė daugiausia darbo skelbimų pramonės ir gamybos specialistams, taip pat buvo itin paklausūs prekybos konsultantai, klientų aptarnavimo ir pardavimų vadybininkai. Skirtingai nuo Vilniaus ir Kauno, Klaipėdoje į paklausiausiųjų gretas trečiąjį metų ketvirtį taip pat pateko logistikos ir transporto srities darbuotojai.

Vertinant pokytį, kokių specialistų poreikis išaugo labiausiai, matoma, kad Klaipėdoje trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, labiausiai augo prekybos konsultantų, pramonės ir gamybos srities darbuotojų, administratorių ir sekretoriavimo specialistų poreikis.

Kur dirbti labiausiai norėjo patys darbuotojai?

Vilniuje trečiąjį šių metų ketvirtį darbdaviai sulaukė daugiausia CV tų darbuotojų, kurie norėjo dirbti su administravimu ir sekretoriavimu, žiniasklaida ir viešaisiais ryšiais, prekyba ir konsultavimu ar turizmu susijusį darbą.

Kaune darbuotojai labiausiai norėjo įsidarbinti administravimo ir sekretoriavimo, personalo valdymo, prekybos ir konsultavimo, turizmo ir kultūros sričių įmonėse.

Klaipėdoje darbdaviai sulaukė daugiausia administravimo ir sekretoriavimo, prekybos ir konsultavimo, nekilnojamojo turto, turizmo ir apskaitos srityse norinčių dirbti darbuotojų CV.

CVbankas.lt informacija