No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbe labiausiai demotyvuoja mažas atlyginimas ir erzinantys kolegos

Published:
Darbe labiausiai demotyvuoja mažas atlyginimas ir erzinantys kolegos

Praėjus porai naujų metų mėnesių, dauguma darbuotojų spėjo apmąstyti, ko šiemet tikisi iš darbo ir savęs. Atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad kiekvienas darbuotojas naujiems metams yra užsibrėžęs tam tikrų tikslų – vieni susiję su darbo kaita, kiti – su finansais, o dar kiti – su noru apskritai tapti darbuotojais ir įsidarbinti.

Naujų tikslų žmonės išsikelia tuomet, kai nėra patenkinti savo dabartine situacija. Paklausti, ar darbas šiuo metu jiems teikia džiaugsmo, daugiau nei pusė darbuotojų sako, kad šiuo požiūriu darbą vertina santūriai ir neutraliai – tiesiog dirba ir tiek. Šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis darbuotojų pripažįsta, kad darbas juos džiugina, kad jie patenkinti savo veikla. Tačiau beveik kas penktam darbuotojui (18 proc.) jo darbas nepatinka.

Visi darbuotojai šiems metams turi išsikėlę tikslų, susijusių su darbu, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Maždaug po trečdalį planuoja susirasti naują darbą arba jau turimame darbe pakilti karjeros laiptais, beveik ketvirtadalis užsibrėžė siekį šiemet būtinai įsidarbinti. Mažiausiai tikslų siejama su finansais: vos mažiau nei dešimtadalis darbuotojų planuoja šiemet uždirbti tam tikra suma daugiau nei iki šiol.

Paprašyti įvardinti, kas darbe labiausiai kelia nerimą ar labiausiai nepatinka, darbuotojai nurodo atlyginimą (26 proc. CVbankas.lt respondentų), kai kuriuos kolegas (21 proc.), darbo pobūdį arba darbo vietą (po 16 proc.), darbo laiką (11 proc.), vadovą (5 proc.). Likusieji sako, kad darbe jiems viskas patinka. Iš šių rezultatų matyti, kad savo vadovus darbuotojai vertina daug geriau nei kai kuriuos kolegas, o labiausiai nepatenkinti darbe jaučiasi dėl finansinių sąlygų.

Paklausti, dėl ko darbe vis dėlto jaučiasi gerai, kokie dalykai jiems patinka, dauguma CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad labiausiai patinka pats darbas arba kolegos (po 32 proc.), žmonės, su kuriais tenka susipažinti, pavyzdžiui, partneriai ir klientai, ir tai, ką darbas garantuoja: papildomomis išvykos, vakarėliai, darbo priemonės ir kt. (po 16 proc.). Likusiems keliems procentams motyvacijos prideda netgi pats biuras.

CVbankas.lt informacija