No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbo ieškantieji ne visais atvejais naudojasi pažintimis

Published:
Darbo ieškantieji ne visais atvejais naudojasi pažintimis

Nors darbo rinkoje girdėti komentarų, kad nemažai darbo ieškančiųjų įdarbinami per pažintis, tačiau darbuotojų apklausų rezultatai rodo ką kita. Yra didelė dalis darbuotojų, kurie ne tik neieško pažinčių darbindamiesi, bet netgi nesikreiptų į pažįstamus asmenis, jei šie dirbtų norimoje įsidarbinti įmonėje.

Vidutiniškai kas antras darbuotojas yra bent kartą darbinęsis per pažintis, rodo portalo CVbankas.lt apklausos rezultatai. Tačiau paklausti, ar kreiptųsi į pažįstamą asmenį, jei šis dirbtų dominančioje įmonėje, didelė dalis respondentų teigia, kad nesikreiptų ir neieškotų užtarimo – norėtų patys savo jėgomis gauti darbą. Kiek daugiau nei pusė (53 proc.) portalo respondentų bandytų kreiptis į pažįstamą asmenį dėl įdarbinimo arba bent jau rekomendacijos.

Iš apklausos rezultatų matyti, kad netgi ne kiekvienas darbuotojas norėtų dirbti vienoje įstaigoje su draugais ar kitais pažįstamais. Nors daugiau nei pusei respondentų tai nesvarbu, tačiau beveik trečdalis CVbankas.lt apklausos dalyvių teigia, kad su draugais kartu dirbti nenorėtų, nes, jų nuomone, taip mažiau problemų ir apkalbų. Vos 14 proc. respondentų tikrai norėtų dirbti kartu su pažįstamais asmenimis, nes jiems atrodo smagiau, kai drauge dirba savi žmonės.

CVbankas.lt darbuotojų apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad išsirinkę įmonę, kurioje norėtų dirbti, dauguma (62 proc.) darbuotojų apskritai nesidomi, ar joje dirba pažįstamų asmenų. Kiek daugiau nei trečdalis vis dėlto ieško pažinčių – galbūt yra įmonės darbuotojų, kurie pažįstami.

Nuo šiol portale CVbankas.lt galima matyti, ar dominančioje įmonėje dirba pažįstamų asmenų. Portale prisijungus su feisbuko prisijungimais, prie paskelbtų darbo skelbimų matoma informacija, jei įmonėje dirba pažįstamų asmenų.

CVbankas.lt informacija