No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbo ieškantieji vieni kitiems linki ne tik kantrybės ir sėkmės

Published:
Darbo ieškantieji vieni kitiems linki ne tik kantrybės ir sėkmės

Ko vienas kitam gali palinkėti darbo ieškantieji? Žinoma, kantrybės bei sėkmės ieškant ir tikslo pasiekimo – gauti darbą. Atrodo, darbo ieškantieji yra konkurentai vienas kitam, tačiau jų linkėjimai vieni kitiems nuoširdūs. O tų linkėjimų – daug ir skirtingų.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktoje apklausoje buvo klausiama, ko darbuotojai ir darbo ieškantieji norėtų palinkėti kitiems, kurie ieško darbo. Vienas iš linkėjimų skirtas tiems, kurie dar neturi darbo patirties, o ji, ne paslaptis, dažnas reikalavimas. Respondentai tokiems kandidatams linki įgyti darbui reikalingų įgūdžių – eiti atlikti neapmokamos praktikos, pasisiūlyti dirbti sutartą bandomąjį laikotarpį nemokamai. Taip pat linkima nebijoti pradėti nuo žemesnės kvalifikacijos pareigų.

Apklausoje dalyvavusieji taip pat linki darbo ieškantiesiems rimtai pasiruošti atrankai: išsamiai save išanalizuoti ir žinoti, ką įmonei gali konkrečiai pasiūlyti, CV ir motyvaciniame laiške patariama būti nuoširdiems ir dėstyti tokius dalykus, kuriuos darbo ieškantysis tikrai žino. Jei kandidatas jau pakviečiamas į pokalbį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tinkamą aprangą, susižinoti faktų apie darbą siūlančią įmonę, apgalvoti įvairius bendrus klausimus ir galimus atsakymus.

Darbo ieškantiesiems linkima nebijoti rodyti iniciatyvos – ne tik išsiųsti savo CV elektroniniu paštu, bet ir nukeliauti iki tos įmonės susipažinti, galbūt paskambinti ir sužinoti apie atrankos eigą. Jei po kažkurio atrankos etapo darbdavys vis dėlto praneša, kad pasirinko kitą kandidatą, nenusiminti, susikaupti ir paiešką pradėti iš pradžių – vis tiek atsiras darbdavys, kuriam tiks būtent to asmens kandidatūra.

CVbankas.lt respondentai linki nenuvertinti savęs, nebijoti sudaryti aukšto savęs vertinimo įvaizdžio, o ne tik stengtis įtikti potencialiam darbdaviui, nepamiršti pabrėžti savybių, kurios reikalingos kandidatuojant į konkrečią darbo vietą, nesutikti dirbti už grašius. Darbuotojų nuomone, jei darbuotojai vieningai nesutiktų dirbti už menką atlyginimą, darbdaviai neturėtų kitos išeities, kaip tik siūlyti didesnį.

Apklausoje dalyvavę asmenys linki kiekvienam atrasti tokį darbą, kuris patiktų, nepriimti pirmo pasitaikiusio, bet nepatinkančio pasiūlymo tik dėl to, kad darbo labai reikia. Pasak jų, darbo pokalbiuose taip pat galima daug ko išmokti, todėl tai nėra tik laiko gaišimas. O darbą kiekvienas vis tiek suras, galbūt tai įvyks visiškai to nesitikint.

CVbankas.lt informacija