No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbo ir studijų derinimas – galimybė įgyti patirties ir tapti savarankiškesniam

Published:
Darbo ir studijų derinimas – galimybė įgyti patirties ir tapti savarankiškesniam

Dalis studijuojančiųjų ima dirbti jei ne būdami pirmų, tai bent paskutinių kursų studentai. Vieni gauna tinkamų darbo pasiūlymų, kiti nori įgyti patirties, o kiti neturi galimybių nedirbti ir ima derinti studijas su darbu dėl finansinio stabilumo.

Daugumai (76 proc. respondentų) yra tekę derinti mokslus ar studijas su darbu, apie 14 proc. respondentų teigia, kad dirbdavo tik, pavyzdžiui, vasarą, kai mokslų nebūdavo, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Tik šiek tiek daugiau nei dešimtadalis mokydamiesi arba studijuodami nedirbo nei vasarą, nei per mokslo metus.

Paklausti, kaip vertina dirbančius studentus, apie 90 proc. portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų į darbo ir studijų ar kitų mokslų derinimą žiūri pozityviai. Tik apie dešimtadalis respondentų mano, kad studentai turėtų visą dėmesį sutelkti į mokslus.

Apklausos dalyvių teigimu, dirbdami studentai ne tik įgauna patirties, bet ir išmoksta elgtis su pinigais, suvokti jų vertę, planuoti savo laiką, tampa savarankiškesni, dirbant ugdomas atsakomybės jausmas, asmenybė ne tik labiau susiformuoja, bet ir subręsta.

Kai kurie respondentai pastebi, kad tie, kurie pradėjo dirbti studijuodami, šiuo metu turi geresnius darbus nei tie, kurie tik studijavo.

Įsidarbinimas dar studijuojant turi įtakos ir tam, kad ateityje, apklausos dalyvių teigimu, lengviau susirasti darbą, nes darbuotojai jau yra įgiję patirties.

Nedidelė dalis portalo respondentų mano, kad vis dėlto sudėtinga derinti studijas ir darbą. Nuolatinė laiko stoka gali turėti įtakos, kad ir į studijas neįsigilinama tinkamai, ir darbai atliekami ne iki galo gerai. Šių respondentų teigimu, rinkoje trūksta galimybių dirbti lanksčiu darbo grafiku arba ketvirtadaliu etato, o tokios sąlygos studijuojantiems ar besimokantiems asmenims būtų itin palankios.

CVbankas.lt informacija