No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbo paieška: niekada nenuleiskite rankų! (video)

Published:
Darbo paieška: niekada nenuleiskite rankų! (video)Einate pokalbiui dėl svajonių darbo, stropiai jam ruošiatės, tačiau  atsakymas – neigiamas. Arba kandidatuojate pagal darbo skelbimą atitikdami visus keliamus reikalavimus, tačiau taip ir nesulaukiate jokių žinių iš darbdavio. Jei tai kartojasi kurį laiką, gali sumažėti pasitikėjimas savimi ar dingti motyvacija. Tačiau būtina išmokti, kaip reaguoti į tokias situacijas, ir toliau optimistiškai žvelgti į darbo paiešką.

Keletas darbo portalo CVbankas.lt patarimų, ką daryti, kai jaučiate, jog pradedate nusivilti darbo paieškomis:

1. Kandidatuokite toliau. Nenustokite siųsti savo CV tol, kol nesusiradote darbo. Išsiuntėte CV? Jums nereikia sėdėti ir laukti atsakymo iš vienintelio. darbdavio Siųskite CV kitiems. Kaip darbdaviai renkasi iš keleto kandidatų, taip ir Jums geriau turėti kelis variantus, iš kurių galėtumėte pasirinkti, kur įsidarbinti; 

2. Išsiaiškinkite priežastis, kodėl Jums nesiseka. Peržiūrėkite savo CV, galbūt ten liko gramatinių klaidų ar kitokių trūkumų. Net mažiausios smulkmenos gali nulemti sėkmę arba nesėkmę kandidatuojant, todėl verta kartas nuo karto peržiūrėti savo CV ir jį patobulinti. Jei dalyvavote nesėkmingame darbo pokalbyje, pagalvokite, kas galėjo būti ne taip? Ar buvote tinkamai pasiruošęs? Pasidomėjote apie įmonę prieš pokalbį? Pagalvokite netgi apie tai, ar Jūsų apranga buvo tinkama;

3. Nesureikšminkite savo nesėkmių. Negavote norimo darbo? Supraskite, jog visi tai yra patyrę. Ko gero, net ir darbdavys, kuris Jūsų nepasirinko, taip pat yra išgyvenęs jausmą, kai nebuvo priimtas kur nors dirbti. Gera žinia ta, jog Jūsų būsimas darbas jau kažkur netoliese. Taigi nepasiduokite ir bandykite toliau!

4. Susidarykite veiksmų planą. Vietoj to, kad graužtumėte save dėl nesėkmės, geriau kaip reikiant pasistenkite kandidatuodami kitą kartą. Pavyzdžiui, pagalvokite, kuo Jūsų CV gali išsiskirti iš daugybės kitų kandidatų. Arba suplanuokite skambutį darbdaviui po to, kai išsiųsite savo CV. Iniciatyvos parodymas tikrai išskirs Jus iš daugelio kitų kandidatų – darbdaviai tai vertina teigiamai.

Pasinaudokite šiais patarimais ir paverskite neigiamus darbdavių atsakymus galimybe tobulėti kaip kandidatui ir greičiau susirasti savo svajonių darbą. Patarimus galite peržiūrėti ir darbo portalo CVbankas.lt paruoštame vaizdo įraše. Sėkmės!

CVbankas.lt informacija