No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbo rinką drebina ne tik nedarbo lygis

Published:
Darbo rinką drebina ne tik nedarbo lygis

Vargu ar ateis diena, kad visi darbo ieškantieji, dirbantieji ar patys darbdaviai būtų viskuo absoliučiai patenkinti. Tačiau šiuo metu darbo rinkos problemų tikrai nemažai ir jos nebūtinai byloja apie tai, kad trūksta darbo vietų ir kad nedarbingumo lygis šalyje – vienas didžiausių. Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentų buvo paprašyta įvardinti, kokios šiuo metu didžiausios su darbu susijusios problemos.

Reikalavimų dydis. Darbo ieškantieji teigia, kad darbdaviai ieško vieno darbuotojo, bet kelia reikalavimus, kad jis būtų kelių sričių specialistas. Kaip konkreti situacija pateikiami reikalavimai, kai ieškomas maždaug iki 30 metų darbuotojas, turintis 10 metų darbo patirtį ir bent kelis universiteto diplomus – kai ieškoma kelių specialybių viename asmenyje.

Reikalavimų ir atlygio neatitikimas. Darbuotojai teigia, kad darbdaviai ieško kvalifikuotų, su patirtimi ir geromis rekomendacijomis darbuotojų, tačiau yra pasiryžę mokėti tik minimalų atlygį. Tokia situacija nuvilia ir nemotyvuoja darbo ieškančiųjų ar dirbančiųjų, nes reikalaujama daug, o apmokėjimas už didelį žinių ir gebėjimų bagažą negarantuoja normalaus pragyvenimo.

Keliamų reikalavimų netikslingumas. CVbankas.lt respondentai taip pat atkreipia dėmesį, kad darbdaviai, ieškodami darbuotojų, kelia tokius reikalavimus, kurie nereikalingi konkrečiam darbui atlikti. Pasak darbuotojų, nepagrįstai ieškoma per aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Pavėluoti darbdavio sprendimai. Darbdaviai, priėmę darbuotoją, neretai pamiršta, kad tas darbuotojas tobulėja, išmoksta naujų dalykų, tampa geresniu specialistu, todėl jo savivertė ir vertė kyla. Pasak CVbankas.lt respondentų, kylant savivertei, auga darbuotojo reikalavimai. Jeigu darbdavys prasnaudžia tą momentą, geri darbuotojai ir specialistai ieško kitų darbo vietų, kuriose būtų labiau vertinami.

Neteisingas prioritetų nustatymas. Darbuotojai teigia, kad darbdaviams svarbiau asmeninė darbo patirtis, o ne motyvacija tobulėti ir siekti gerų rezultatų, o patirties nebuvimas daug kam pakiša koją ieškant darbo. Pasak CVbankas.lt respondentų, žinios ir motyvacija turėtų būti svarbiausias prioritetas atrenkant darbuotojus kaip tam tikros srities specialistus.

Darbuotojų vienpusiškumas. Patys darbuotojai kritikuoja ne tik darbdavius, bet ir kitus darbo ieškančiuosius. Teigiama, kad nemaža dalis darbo ieškančiųjų nori uždirbti daug, bet įdėti mažai pastangų, taip pat yra per daug susikoncentravę į vieną darbo specifiką, nelankstūs, o reikėtų ieškoti daugiau būdų, galimybių, naujų terpių pasireikšti, išbandyti jėgas, išmokti.

Specialistų trūkumas. Darbo ieškantieji ir darbdaviai įvardija problemą, kad trūksta tikrų specialistų – nemažai baigusiųjų aukštąsias mokyklas neturi reikiamo žinių bagažo, nes, pasak respondentų, studijų metu labiau studentavo, ne studijavo, arba aukštosios mokyklos apskritai neruošia tam tikrų sričių atstovų. Ieškodami išskirtinio specialisto, darbdaviai susiduria su kompetentingų darbuotojų trūkumu.

CVbankas.lt informacija