No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbo rinka paskutinį pusmetį buvo itin aktyvi

Published:
Darbo rinka paskutinį pusmetį buvo itin aktyvi

Ir daugumai darbuotojų, ir darbdavių paskutinį pusmetį buvo aktualios paieškos: vieni ieškojo darbo, kiti – tinkamų darbuotojų. Darbuotojų ir darbdavių apklausų rezultatai patvirtina, jog darbo rinka šiuo metu yra ypač aktyvi.

Vos ketvirtadalis darbuotojų pripažįsta, kad darbo paskutinį kartą ieškojo seniau nei prieš pusmetį ar išvis net prieš kelerius metus: trys ketvirtadaliai darbingo amžiaus žmonių teigia, kad per paskutinius šešis mėnesius ieškojo arba vis dar ieško tinkamo darbo pasiūlymo. Nesnaudžia ir darbdaviai – minėtu laikotarpiu visi kūrė naujų darbo vietų. Pusė darbdavių pripažįsta, kad ieškojo vieno darbuotojo, kita pusė – netgi daugiau nei vieno, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausų rezultatai.

Daugiau kaip pusė darbuotojų teigia, kad darbą gavo nesunkiai, ketvirtadalis pripažįsta, kad įsidarbinti pavyko, tačiau teko pasistengti įrodyti savo tinkamumą, o penktadalis CVbankas.lt respondentų susidūrė su situacija, kad darbą gauti buvo labai sunku, bet vis dėlto pavyko. Palyginti darbuotojų pastebėjimus su darbdavių, darbdaviai turėjo daugiau problemų, ieškodami geriausių darbuotojų – visi CVbankas.lt apklausoje dalyvavę darbdaviai pripažino, kad ieškodami darbuotojų turėjo sunkumų.

Darbdaviams sunkumų gali kelti atvejai, kad kai kurie kandidatai nori įsidarbinti, visiškai neatitikdami keliamų reikalavimų. Tokią problemą patvirtina ir apklausos rezultatai – vidutiniškai 40 proc. darbo ieškančiųjų pretenduoja į darbo vietas pagal keliolika ar netgi keliasdešimt darbo skelbimų, vargu ar atitikdami nurodytus reikalavimus. Apie 12 proc. respondentų pripažįsta, kad kandidatuoja pagal keliolika ar kelias dešimtis skelbimų, dar 10 proc. savo CV siunčia visur iš eilės, kad būtų kuo daugiau galimybių gauti darbą.

Norėdami išvengti netinkamų kandidatų, darbdaviai pripažįsta, jog darbuotojų ieško ne tik skelbdami darbo pasiūlymus internete (60 proc.), bet ir ieškodami tinkamų darbuotojų per pažįstamus (apie 40 proc.).

CVbankas.lt informacija