No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbo skelbimuose dažniausiai pateikiami reikalavimai darbuotojams

Published:
Darbo skelbimuose dažniausiai pateikiami reikalavimai darbuotojams

Vienas pagrindinių dalykų darbo skelbime – darbdavių keliami reikalavimai kandidatams. Darbo paieškos portalas CVbankas.lt pateikia dažniausiai skelbimuose nurodytų reikalavimų sąrašą.

Aukštasis išsilavinimas. Žinoma, išsilavinimas svarbu, ypač tam tikrose srityse: ekonomistas negalės skirti ligoniams vaistų, vadybininkas neatstovaus įmonės interesams teisme, o užsienio kalbos specialistas vargu ar galės tvarkyti buhalteriją. Tačiau įgytas diplomas ne visada garantuoja darbo vietą ir ne visada užtikrina, kad Jums bus suteikta pirmenybė prieš tą, kuris neturi aukštojo mokslo diplomo: patys darbdaviai pripažįsta, jog didžiausią dėmesį kreipia į asmenines savybes, darbo patirtį, iniciatyvumą, o ne į įgytą išsilavinimą.

Užsienio kalbų mokėjimas. Neretai darbdaviai CVbankas.lt publikuojamuose darbo skelbimuose pateikia, kokias kalbas pageidautina mokėti, jei darbinatės konkrečioje įmonėje (dažniausiai reikalingos – anglų, rusų, lenkų). Tačiau tik įmonės veiklos specifika gali turėti įtakos, ar Jūsų kalbų žinios – pliusas darbinantis. Jei įmonė veiklą vykdo tik Lietuvoje ir nekontaktuoja su užsienio partneriais, klientais, užsienio kalbų žinios gali nesuvaidinti lemiamo vaidmens priimant Jus į darbą. Tačiau jei įmonės veiklos sritis susijusi su užsienio šalimis, Jūsų gebėjimas bendrauti, rašyti, pateikti informaciją kita kalba (ypač retesne) – itin svarus argumentas Jus įdarbinant.

Lietuvių kalbos mokėjimas. Kai kuriuose darbo skelbimuose darbdaviai nurodo, kad kandidatas turi mokėti ne tik užsienio kalbų, bet išmanyti valstybinę lietuvių kalbą – gebėti ne tik sklandžiai kalbėti, reikšti mintis, bet ir taisyklingai rašyti, kad galėtų tinkamai reprezentuoti įmonę.

Darbo kompiuteriu įgūdžiai. Šiuo metu darbo kompiuteriu įgūdžiai darbinantis beveik bet kurioje srityje yra būtini. Geriausia, kai gebate ne minimaliai, bet laisvai naudotis kompiuteriu, dirbti su pagrindinėmis programomis. Jei pagal siūlomą darbo specifiką reikalinga mokėti dirbti tam tikra konkrečia kompiuterine programa, ji būtinai bus nurodyta darbo skelbime.

Darbo patirtis. Priklausomai nuo siūlomo darbo, kai kurios įmonės, priimdamos naują žmogų į darbą, pageidauja tam tikros srities darbo patirties. Kai kuriuose darbo paieškos skelbimuose nurodoma, jog pakanka ir iki metų patirties, tačiau kai kuriuose reikalaujama netgi kelerių metų. Tačiau tai vėlgi priklauso nuo įmonės veiklos srities: pardavėjas–konsultantas gali pradėti darbuotis po specialių mokymų ar kursų, o, pavyzdžiui, programuotojas turi turėti ne tik teorinių žinių, bet ir konkrečios darbo praktikos. Kita vertus, CVbankas.lt atlikta darbdavių apklausa rodo, jog dauguma (netgi 43 proc.) darbdavių priimtų į darbą ir žmogų be darbo patirties, atsižvelgdami, kad tokį darbuotoją galima išmokyti pagal savo įmonės poreikius.

Įvairios savybės: komunikabilumas, atsakingumas, savarankiškumas, gebėjimas laiku ir kokybiškai atlikti užduotis. Kiekvienas darbdavys, priimdamas į darbą naują darbuotoją, tikisi, kad naujas žmogus pateisins lūkesčius, tinkamai atliks savo funkcijas ir jam skirtus darbus, bus sąžiningas, iniciatyvus, kūrybingas, turės idėjų ir noro jas realizuoti.