No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbuotojai pastebi, kai jų kolegos tinginiauja

Published:
Darbuotojai pastebi, kai jų kolegos tinginiauja

Kiekvienoje įmonėje ar įstaigoje pilna darbuotojų, kurių požiūriai, nuomonės, gyvenimo būdas skiriasi. Skiriasi ir tų darbuotojų darbo principai – vieni darbus atlieka itin atsakingai, kiti – šiek tiek aplaidžiau. Patys darbuotojai nors ir neanalizuoja kolegų darbo, tačiau pastebi ir mato, ar darbo funkcijos atliekamos tinkamai.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai rodo, kad dauguma darbuotojų per daug nesigilina, kaip dirba jų kolegos, ir pripažįsta, kad, kaip ir visur, taip ir jų darbovietėje vieni dirba itin gerai, kiti prastai (47 proc. respondentų). Beveik trečdalis darbuotojų vis dėlto negaili pagyrų savo kolegoms – pasak šių respondentų, dauguma jų kolegų dirba netgi labai gerai.

Nors dauguma darbuotojų savo pačių kolegų darbą vertina teigiamai, yra ir tokių, kurie pastebi darbuotojų vangumą ir netinkamą pareigų atlikimą. Beveik 15 proc. CVbankas.lt respondentų teigia, kad dauguma jų kolegų nuolatos užsiima pašaliniais darbais arba neturi ką veikti. Visiškai dėmesio į tai, kaip dirba kiti kolektyvo nariai, nekreipia apie dešimtadalį apklausos dalyvių.

Iš apklausos duomenų matyti, kad moterys darbuotojos kritiškiau vertina kolegų darbą nei vyrai. Daugiau moterų, ne vyrų, pastebi, kad jų bendradarbiai darbo laiku užsiima savais reikalais. CVbankas.lt apklausa rodo, kad vyrai dažniau nei moterys išvis nekreipia dėmesio į tai, kaip dirba jų kolegos.

CVbankas.lt informacija