No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbuotojams autoritetai – ne tik vadovai

Published:
Darbuotojams autoritetai – ne tik vadovai

Autoritetas – žmogus, į kurį galima lygiuotis, klausti patarimo, pasitarti ar pasidalinti kylančiais klausimais bei idėjomis ar sekti kaip pavyzdžiu. Daugiau kaip pusė darbuotojų gali džiaugtis – darbe jie dirba su žmonėmis, kurie jiems yra autoritetai.

Apie 60 procentų darbo portalo CVbankas.lt respondentų teigia, kad dirba su žmonėmis, kuriuos laiko autoritetais. Visi šie darbuotojai pripažįsta – jiems autoritetas dažniausiai yra vadovas, kai kuriems – ne tik jis, bet ir dar koks nors kitas kolega. Iš CVbankas.lt tyrimo rezultatų matyti, kad apie 60 proc. darbuotojų savo vadovus laiko autoritetais, apie 40 proc. iš jų gali džiaugtis turintys sektinų pavyzdžių ne tik tarp vadovų. Vis dėlto beveik 40 proc. savo vadovų autoritetais nelaiko.

Pasak respondentų, didžiausią susižavėjimą jiems kelia atsakingi, gebantys mąstyti globaliai ir logiškai, ramiai priimantys sprendimus, profesionalūs, optimistiški, paprasti ir nuoširdūs žmonės, kurių veiksmus lydi žinios ir protas. Tokie darbuotojai, netgi nebūdami aukščiausio rango vadovais, tampa autoritetais kolektyve ir sugeba motyvuoti, įkvėpti ir paskatinti kitus darbuotojus siekti geresnių rezultatų.

Iš CVbankas.lt apklausos rezultatų matyti, kad dauguma darbuotojų ir patys nori būti autoritetai. Apie 80 proc. darbuotojų pripažįsta, kad stengiasi būti pavyzdys kitiems, apie 20 proc. sako, kad iki šiol apie tai nesusimąstė. Neatsirado nė vieno respondento, kuriam būtų nesvarbu tapti autoritetu kitiems.

CVbankas.lt informacija