No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Darbuotojų nuomos paslaugą atradę verslininkai mato ne vieną jos privalumą

Published:
Darbuotojų nuomos paslaugą atradę verslininkai mato ne vieną jos privalumą

Personalo nuomos paslaugą atradę verslininkai sako, kad tai geriausia išeitis, kai prireikia papildomų pajėgų naujiems projektams įgyvendinti arba pakeisti susirgusius ar atostogaujančius nuolatinius darbuotojus. Svarbiausia, personalo nuomos bendrovės gali pasiūlyti labai įvairių specialistų ir tai padaro labai greitai.

Laikini darbuotojai – nebūtinai žemiausios kvalifikacijos

Telekomunikacijų bendrovė „Teo LT“ darbuotojų nuomos paslauga pradėjo naudotis maždaug prieš metus. Pasak įmonės personalo padalinio darbo santykių vadovės Zitos Blažienės, įgyvendinant kelis terminuotus projektus tapo aišku, kad reikia papildomos darbo jėgos, todėl buvo nuspręsta kreiptis į personalo nuomos paslaugas teikiančias bendroves.

„Mums reikėjo ne žemiausios kvalifikacijos darbuotojų, o rinkos analitikų, rinkodaros specialistų. Tokių žmonių mums pasiūlė personalo nuomos paslaugas teikianti bendrovė. Galiu patikinti, kad klysta tie verslininkai, kurie mano, jog darbuotojų nuomos įmonės gali pasiūlyti tik paprastų darbininkų. Tai mitas“, – sakė Z. Blažienė.

Pasak „Teo LT“ atstovės, personalo nuomos paslaugomis bendrovė taip pat naudojasi, kai reikia laikinai pakeisti atostogaujančius ar susirgusius biurų administratorius.

Laikinas darbas – išeitis sezoniškumo problemai spręsti

Tuo metu alaus pilstymo įrangos gamyba ir pardavimu užsiimančios bendrovės „Pilsena“ gamybos vadovas Mindaugas Kaubrys sako, kad darbuotojų nuomos paslauga padeda išspręsti sezoniškumo sukeliamas problemas.

„Darbuotojų nuomos paslaugą pirmą kartą išbandėme, kai reikėjo atlikti kelis vis atidėliojamus darbus. Tuomet įsitikinome šios paslaugos privalumais, reikalingus žmones gavome tada, kai reikėjo ir tam konkrečiam laikotarpiui, kai buvo reikalinga papildoma darbo jėga“, – pasakojo M. Kaubrys.

Anot jo, jei darbuotojų trumpam laikotarpiui tektų ieškoti patiems, rengti atrankas, sudaryti ir nutraukti darbo sutartis, visa tai užtruktų gal net ilgiau nei patys darbai, kuriems prireikė papildomų darbuotojų. M. Kaubrys taip pat pabrėžia, kad darbuotojų nuoma yra vienas geriausių būdų susitvarkyti su sezoniškumo metamais iššūkiais.

„Mūsų versle sezoniškumas turi labai didelę įtaką. Pavasarį ir vasarą alaus parduodama gerokai daugiau nei šaltuoju metų laiku, o tai reiškia, kad ir mes darbo turime daugiau. Būtų sudėtinga naujus žmones priimti pavasarį ir atleisti rudenį, todėl darbuotojų nuoma yra labai geras atradimas“, – sakė „Pilsenos“ gamybos vadovas.

Prognozėse – personalo nuomos augimas

„Teo LT“ atstovė Z. Blažienė įsitikinusi, kad darbuotojų nuomos paslaugomis turėtų naudotis vis daugiau įmonių, ypač sparčiai keičiantis darbo santykiams.

„Matome, kad šiuo metu kuriama daug nuotolinių darbo vietų, ir tokių bus vis daugiau. Darbo kodeksas irgi turės būti keičiamas, kad atitiktų šiandieninę situaciją. Vis daugiau įmonių darbuotojų prireiks, pavyzdžiui, pusei dienos ar tiesiog konkrečiam projektui. Todėl darbuotojų nuoma darbo rinkoje užims vis svarbesnę dalį, nes įmonės šitaip gauna tokius žmones, kokių reikia ir konkrečiai tada, kada reikia, o visi administraciniai rūpesčiai atpuola“, – kalbėjo „Teo LT“ personalo padalinio darbo santykių vadovė.

Pasak personalo nuomos paslaugas teikiančios įmonės „Headex Group“ vykdančiosios direktorės Viktorijos Šukšterytės, pastaraisiais metais juntamas vis didesnis įmonių susidomėjimas personalo nuoma. „Nors nekvalifikuotos darbo jėgos vis dar prireikia dažniausiai, įmonės ieško vis įvairesnių darbuotojų. Be to, daugėja ir personalo nuomą atrandančių įmonių – vien pernai „Headex Group“ paslaugomis pradėjo naudotis 41 nauja bendrovė, darbuotojų ieškanti ne tik didžiuosiuose, bet ir mažesniuose miestuose. Manoma, ateityje šis skaičius turėtų tik augti“, – teigė V. Šukšterytė.

Daugiau informacijos:
Viktorija Šukšterytė
Headex Group vykdančioji direktorė
+370 5 273 49 11
+370 620 66 997
viktorija.suksteryte@headex.eu