No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Daugiausiai uždirba aukštąjį išsilavinimą turintys 30–39 metų vyrai

Published:
Daugiausiai uždirba aukštąjį išsilavinimą turintys 30–39 metų vyrai

Remiantis darbuotojų apklausos rezultatais, kas antras darbuotojas šiuo metu darbe norėtų pakeisti vienintelį dalyką – atlyginimą. Daugiau nei 50 proc. dirbančių respondentų svajoja apie didesnį atlyginimą ir tikisi, kad į jų norus bus atsižvelgta. Pranešime pateikiama, kaip atlyginimas priklauso nuo amžiaus, išsilavinimo, lyties ir kokie yra darbuotojų lūkesčiai.

Iš darbo paieškos portalo CVbankas.lt statistikos duomenų matyti, kad visoje Lietuvoje šiuo metu daugiausiai uždirba patyrę darbuotojai, savo srities specialistai, kurių amžius yra apie 30–39 metus. Palyginti didžiųjų šalies miestų statistiką, Kauno ir Klaipėdos duomenys sutampa su bendrais šalies rodikliais – šiuose miestuose didžiausius atlyginimus gauna 30–39 metų darbuotojai. O Vilniuje daugiausiai uždirba ir vyresni darbuotojai – ne tik 30–39 metų, bet ir 40–55 metų amžiaus.

Vertinant pagal darbuotojo išsilavinimą, daugiausiai uždirba daktaro ir magistro ar bent bakalauro laipsnį turintys asmenys. Tarp aukštąjį išsilavinimą turinčių ir jo neturinčių asmenų atlyginimo skirtumas yra maždaug 20–30 proc. – turintieji aukštojo mokslo išsilavinimą darbuotojai gauna bent jau penktadaliu didesnį atlyginimą nei tie, kurie turi vidurinį, profesinį ar nebaigtą aukštąjį išsilavinimą.

Mažiausius atlyginimus gauna jauni, nepatyrę, dažnai dar išsilavinimo neįgiję asmenys, t. y. tie, kurių amžius neperžengia 20 metų ribos. Ši tendencija būdinga ir vertinant šalies, ir atskirų miestų mastu.
Analizuojant darbo paieškos CVbankas.lt publikuojamų CV statistiką, matyti, kad bet kurios amžiaus kategorijos vyrai uždirba vidutiniškai penktadaliu daugiau nei tos pačios amžiaus grupės moterys.

Palyginti šiuo metu darbuotojų gaunamus atlyginimus su tais, kuriuos darbuotojai pageidautų gauti naujame darbe, matyti, kad darbo ieškantieji norėtų uždirbti vidutiniškai 15–20 proc. daugiau nei uždirba šiuo metu.

Kad darbuotojams būtų lengviau orientuotis, kokio atlyginimo jie gali tikėtis, darbo paieškos portalas CVbankas.lt nuo šiol socialiniame tinklapyje „Facebook“ siūlo pasinaudoti atlyginimų skaičiuokle „CVbankas.lt atlyginimų skaičiuoklė“, kurioje pateikiami vidutiniai atlyginimai, atsižvelgiant į amžių, išsilavinimą, darbo patirties laiką ir sritį.

CVbankas.lt informacija