No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Daugiausiai uždirba vyresni nei 30 metų aukštąjį išsilavinimą turintys vyrai

Published:
Daugiausiai uždirba vyresni nei 30 metų aukštąjį išsilavinimą turintys vyrai

Atlyginimas yra viena iš aktualiausių ir įdomiausių darbo rinkos temų. Daugeliui visuomet įdomu, kokie vidutiniai atlyginimai šalyje, kaip atrodo jų pačių atlyginimas, įvertinus bendrąjį šalies ar konkretaus miesto kontekstą. Išnagrinėjus CVbankas.lt publikuojamų CV informaciją, paaiškėjo, kad šiuo metu daugiausiai uždirba Vilniuje gyvenantys 30–39 metų vyrai, įgiję bent jau magistro išsilavinimo laipsnį, o moterys uždirba mažiau nei tos pačios amžiaus grupės ar išsilavinimo kategorijos vyrai.

Iš portale CVbankas.lt registruotų CV statistikos paaiškėjo, kad vidutiniai atlyginimai yra didžiausi Vilniuje. Gyvenantieji Kaune uždirba vidutiniškai dešimtadaliu mažiau nei vilniečiai, o gyvenančiųjų Klaipėdoje atlyginimai už vilniečių mažesni maždaug 4 proc. Analizuojant atskirų miestų statistiką, Vilniuje ir Kaune šiuo metu daugiausiai uždirba 30–39 metų asmenys, Klaipėdoje vyresni – 40–55 metų amžiaus.

Statistika pagal darbuotojų lytį atskleidė informacijos, kad šiuo metu Vilniuje gyvenančios moterys uždirba apie 16 proc. mažiau nei vyrai. Kituose miestuose atlyginimo skirtumas pagal lytį dar didesnis – Kaune dirbančios moterys gauna apie 21 proc., Klaipėdoje – 28 proc. mažesnį atlyginimą nei vyrai.

CVbankas.lt statistika pagal išsilavinimo laipsnį parodė, kad darbuotojai, kurie yra įgiję vidurinį ir aukštesnįjį / profesinį išsilavinimą, pagal uždirbamą sumą žengia koja kojon – vidutinis jų atlyginimas skiriasi vos iki 2 proc. Aukštąjį bakalauro laipsnį turintys darbuotojai uždirba maždaug 20 proc. daugiau nei turintys vidurinį ar aukštesnįjį / profesinį išsilavinimą. O tie, kurie yra įgiję ne tik bakalauro, bet ir magistro laipsnį, uždirba apie 45 proc. daugiau nei tik vidurinę mokyklą baigusieji.

Statistikos rezultatai atskleidė, kad yra akivaizdus skirtumas ir tarp aukštąjį mokslą baigusių darbuotojų. Turintys magistro laipsnį uždirba apie 22 proc. daugiau nei turintys bakalauro laipsnį, o įgiję daktaro laispnį – apie 40 proc. daugiau nei turintys bakalauro laipsnį.