No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Dauguma darbuotojų teigiamai vertina ir palaiko savo vadovus

Published:
Dauguma darbuotojų teigiamai vertina ir palaiko savo vadovus

Daugiau nei 70 proc. darbuotojų mano, kad jų vadovai – puikūs įmonių vedliai, nors kai kurie ir turi keletą keistų ir darbuotojams nepatinkančių savybių. Dauguma savo vadovus vertina teigiamai ir pripažįsta, kad vadovo dėmesys, pagarba, įsiklausymas į dirbantįjį – kartais netgi svarbiau nei materialūs dalykai.

Dauguma darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad jų vadovai, nepaisant kelių savybių, yra tikri pavyzdžiai kitiems ir kad daug kas iš jų galėtų pasimokyti (72 proc. respondentų). Vadovais nepatenkinti yra apie 28 proc. portalo respondentų – jų nuomone, geriau tokie žmonės neturėtų galimybės vadovauti kitiems.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad dauguma darbuotojų jaustųsi dar labiau patenkinti savo darbu, jei jaustų didesnį darbdavio palaikymą, jei jis labiau įsiklausytų į darbuotojų poreikius (33 proc. respondentų). Didesnis atlyginimas – tik antroje sąrašo vietoje, jis padarytų laimingesnius apie 29 proc. CVbankas.lt apklausos dalyvių. Likusieji respondentai būtų labiau patenkinti darbu, jei vadovas taptų žmogiškesnis (18 proc.), rodytų daugiau dėmesio darbuotojams (17 proc.). Apie 4 proc. apklausos dalyvių teigia, kad darbdaviui nieko papildomai daryti nereikia – darbuotojai ir taip yra labai patenkinti.

Nors kai kurie dirbantieji ir pateikia kritikos darbdavių atžvilgiu, tačiau patys nesikrato minties tapti vadovais: netgi 18 proc. CVbankas.lt respondentų teigia, kad vadovo pozicija – jų siekiamybė, o 42 proc. norėtų tapti vadovais dėl įdomios naujos patirties. Vadovais tapti nenorėtų beveik 40 proc. apklausos dalyvių – juos gąsdina per didelė atsakomybė ir svarbių sprendimų našta.

Paklausti, ko norėtų palinkėti savo vadovams, dauguma darbuotojų nusiteikę geranoriškai, ne kritiškai. CVbankas.lt apklausos rezultatai atskleidė, kad darbuotojai palaiko jiems vadovaujančius asmenis ir linki kantrybės, ištvermės, objektyvumo priimant sprendimus, teisingumo, reiklumo, tolerancijos, mokėjimo atsiprašyti ir pripažinti, jei buvo neteisus, tikslų siekimo ir jų įgyvendinimo.

CVbankas.lt informacija