No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

„Europass CV“ – daugiau galimybių būti pastebėtam

Published:
„Europass CV“ – daugiau galimybių būti pastebėtam

Jau daugiau kaip dešimt metų naudojamą standartizuotą „Europass CV“ gyvenimo aprašymo (CV) formą atranda vis daugiau darbdavių ir darbo ieškančių žmonių. Lengvai užpildoma ir suprantama forma vieniems padeda aiškiai pateikti informaciją apie save, o kitiems – sutaupyti laiko atrenkant darbuotojus.

„Europass“ pranašumas – aiškumas

A. Romančikienė
AB „Lietuvos geležinkelių“ Teisės ir personalo departamento Personalo skyriaus viršininkė Aušrinė Romančikienė.

„Bendrovė – didelė, kasdien įdarbiname po 3–4 žmones, gauname daug CV, tad tikrai neturėtume laiko susitikti su kiekvienu kandidatu, kad sužinotume informaciją apie jį. Visų pirma, rinkdamiesi remiamės CV informacija. Kuo jis informatyvesnis ir aiškesnis, tuo daugiau galimybių darbuotojui būti pakviestam pokalbiui. Viena tokių CV formų, kurios suteikia aiškią informaciją, yra „Europass CV“, – pasakoja AB „Lietuvos geležinkelių“ Teisės ir personalo departamento Personalo skyriaus viršininkė Aušrinė Romančikienė.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ nuo 2011 m. gruodžio mėnesio turi savo CV informacinę sistemą, į kurią duomenis per www.litrail.lt veda pageidaujantys įsidarbinti bendrovėje. Šiuo metu sistemoje yra sukaupta daugiau kaip 3000 CV. Kandidatų prašoma suvesti pagrindinius duomenis apie save ir prisegti CV. Ne vienas kandidatas savarankiškai sudaro savo CV, tačiau, pasak A. Romančikienės, savadarbės formos dažnai nesuteikia reikiamos informacijos, sunku įvertinti kandidatų gebėjimus.

„Laisvos formos CV pagrindinės klaidos – kandidatai dažnai pamiršta svarbias skiltis, jas savaip interpretuoja ir pildo, tad kartais kandidatų CV būna nepalyginami. Pavyzdžiui, vienas nurodo tik kontaktinius duomenis, specialybę ir darbo patirtį, antrasis – kontaktinius duomenis, informaciją apie kvalifikaciją, paskutinę darbovietę ir savo savybes, o trečiasis –kontaktinius duomenis, darbo patirtį ir tai, kad turi vairuotojo pažymėjimą, nurodydamas atitinkamas kategorijas, be to, užsimena, kad yra pareigingas, mėgsta keliones. Kaip tinkamai palyginti ir įvertinti kandidatų CV, kai laiko susitikinėti po kelis kartus su visais kandidatais nėra?“ – patirtimi dalinasi A. Romančikienė.

Pasak personalo skyriaus vadovės, natūraliai susiklostė situacija, kad atrenkant kandidatus pareigoms dėmesys atkreipiamas į informatyvius gyvenimo aprašymus, vienas jų – „Europass CV“.

„Europass CV“ užtikrina aiškų ir nuoseklų informacijos pateikimą, tad jis patogus ir leidžia negaišti laiko jį perprantant. Informacija pateikiama struktūrizuotai. Jei sąžiningai užpildomos, labai informatyvios yra skiltys „Socialiniai gebėjimai ir kompetencijos“ bei „Organizaciniai gebėjimai ir kompetencijos“, – sako A. Romančikienė.

Vienas CV – visam gyvenimui

Jurgita Jarimavičiūtė
AB „Lietuvos geležinkeliai“ Geležinkelių infrastruktūros direkcijos Komercijos departamento Pirkimų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jarimavičiūtė.

„Europass CV“ forma priimtina ir darbo ieškantiems žmonėms. „Tai labai patogi forma, kurią pildydamas nepamirši paminėti darbdaviams svarbių savybių, apie kurias savarankiškai sudarydamas gyvenimo aprašymą gal net nepagalvotum. Be to, „Europass CV“ informaciją apie save gali pateikti labai aiškiai. Pavyzdžiui, aš tikrai nesugebėčiau savarankiškai taip aiškiai įvertinti savo kalbų mokėjimo“, – sako AB „Lietuvos geležinkeliai“ Geležinkelių infrastruktūros direkcijos Komercijos departamento Pirkimų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jarimavičiūtė.

Moteris prieš pusmetį šioje bendrovėje įsidarbino pateikusi būtent „Europass CV“. Pirmą kartą šią formą ji užpildė maždaug prieš šešerius metus. „Tai dar vienas labai svarbus pranašumas. Kartą užpildęs „Europass CV“, jį turi visą laiką, informaciją tereikia atnaujinti. Kai draugai paprašo pagalbos sudarant savo gyvenimo aprašymą, visada siūlau pasinaudoti „Europass CV“ forma“, – pasakoja J. Jarimavičiūtė.

Jurgita Mykolo Romerio universitete įgijo Teisės magistro laipsnį ir savo karjerą pradėjo praktika Vilniaus miesto savivaldybėje, vėliau ją tęsė Centrinėje projektų valdymo agentūroje. Vėliau moteris įsidarbino Viešųjų pirkimų tarnyboje ir ėjo Mokymų ir konsultavimų skyriaus vyriausiosios specialistės pareigas. Po dviejų metų darbo J. Jarimavičiūtė atsitiktinai užpildė anketą „Lietuvos geležinkelių“ interneto portale, skiltyje „Karjera“.

„Nieko nesitikėjau, tačiau nusprendžiau pabandyti – jau norėjau permainų“, – sako Jurgita. Valstybinė įmonė jai nebuvo prioritetas, tačiau moteris turėjo patirties viešųjų pirkimų srityje, todėl nurodė, kad norėtų pretenduoti į šią sritį. Užpildžiusi trumpą anketą apie save, J. Jarimavičiūtė prisegė savo „Europass CV“ ir netrukus buvo pakviesta į pokalbį.

„Negaliu pasakyti, jog mano karjera buvo kruopščiai suplanuota. Pirmieji darbai gauti sėkmei nusišypsojus, o vėlesni – dėl patirties, įgytos dirbant pirmuosius darbus“, – sako Jurgita.

Moteris yra patenkinta savo dabartiniu darbu ir džiaugiasi, kad atsitiktinai rado galimybę išsiųsti CV, nors ir nesitikėjo būti pakviesta į pokalbį.

Jeigu norite, kad ieškant darbo jus lydėtų sėkmė, sutvarkykite savo CV. Tai pirmasis jūsų „Labas“ potencialiam darbdaviui, kuris lemia tolesnius sprendimus.

Lietuvoje 2012 metais „Europass CV“ forma pasinaudojo beveik 150 tūkst. asmenų.

„Europass“ projektą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Daugiau informacijos apie šį projektą bei naująjį „Europass CV“ rasite adresu: www.smpf.lt/europass.