No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ieškoti darbo – irgi darbas (2)

Published:
Ieškoti darbo – irgi darbas (2)

Jei Jus jau pakvietė atvykti pasikalbėti dėl siūlomo darbo, yra keletas dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Darbo paieškos portalas CVbankas.lt toliau tęsia patarimų seriją, kaip tinkamai pasiruošti pokalbiui su darbdaviu.

Prieš vykstant į pokalbį, būtina pasidomėti ar dar kartą pasitikslinti įmonės, kurioje kandidatuojate dirbti, veikla, misija, vizija ir vertybėmis. Tokia informacija dažniausiai publikuojama įmonės internetinėje svetainėje. Jei duomenų nerandate, bent jau žinokite, kokia įmonės veiklos sritis: darbdaviai pokalbio metu dažnai apie tai teiraujasi. Atsakyti rekomenduotina tik tai, ką iš tikrųjų žinote, pateikti tikrus, o ne išgalvotus faktus.

Būtinai dar kartą peržiūrėkite darbo skelbimą. Pokalbio metu Jūsų gali paklausti, kaip įsivaizduojate, kokios bus Jūsų darbo funkcijos ir atsakomybės, kokius darbus reikės atlikti, todėl atkreipkite dėmesį į darbo aprašymą skelbime. Taip pat išanalizuokite darbo vietai keliamus reikalavimus – juos galite paminėti pasakodami apie save. Jei Jūsų išsilavinimas ar darbo patirtis neatitinka kokio nors reikalavimo, galite tai įvardyti ir paminėti, jog esate pasiruošęs tobulinti savo gebėjimus ir įgyti naujų.

Prieš pokalbį su darbdaviu dar kartą išanalizuokite savo CV, kritiškai įvertinkite paminėtus kalbų įgūdžius. Turėkite omenyje, kad kitos kalbos mokėjimas gali būti tikrinamas testu, ypač jei viena iš darbo funkcijų – intensyvus bendravimas su klientais ar partneriais iš užsienio. Pabandykite apgalvoti galimus pokalbio klausimus ir jiems tinkamus atsakymus. Nereikėtų pamiršti, kad per didelis savęs vertinimas ar nuvertinimas nesudarys gero įspūdžio darbdaviui. Todėl stenkitės kalbėti tiek, kiek reikia, atsakyti kuo tiksliau ir per daug neišsiplėsdami.

Būtinai pasidomėkite apie įstaigoje vyraujantį aprangos kodą. Jūsų išvaizda, formuojamas įvaizdis turi atitikti darbo vietą, į kurią kandidatuojate. Jūsų išorė – tarsi vizitinė kortelė, pokalbiui reikėtų rinktis dalykinį stilių, nepersistengti. Per pirmąsias susitikimo minutes darbdavys susidarys pirmąjį įspūdį apie Jus.

Taip pat nepamirškite apgalvoti, kas iš ankstesnių darboviečių galėtų Jus rekomenduoti. Turėkite tų asmenų kontaktus, o dar geriau – rekomendacijas raštu.