No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ieškoti darbo – irgi darbas

Published:
Ieškoti darbo – irgi darbas

Darbo ieškantieji neretai skundžiasi, jog išsiunčia labai daug CV į įvairias darbo pozicijas, tačiau dažniausiai nėra pakviečiami į pokalbį ar atranką dėl darbo, darbdaviai ne visuomet susidomi jų gyvenimo aprašymais ar motyvaciniais laiškais. Todėl darbo paieškos portalas CVbankas.lt pateikia keletą patarimų, kaip sudominti darbdavį ir kaip nesumenkinti to susidomėjimo pirmojo pokalbio metu.

Ruošiant savo gyvenimo aprašymą, itin svarbu pateikti teisingą informaciją, kurią, kilus reikalui, būtų galima pagrįsti svariais argumentais. Nereikia kurti dirbtinio savęs įvaizdžio, įrašyti išgalvotų savybių. Svarbu kandidatuoti į Jūsų sugebėjimus atitinkančias darbo pozicijas. Rašant motyvacinį laišką labai svarbu įsigilinti į vietą, į kurią kandidatuojate, į aplinkybes, ir pristatyti save kaip stipriausią ir labiausiai tai darbo vietai tinkamą kandidatą. Motyvaciniame laiške glaustai ir konkrečiai reikėtų kalbėti tai, ką norėtumėte girdėti, būdami darbdaviu, paminėti tai, kas Jus išskirtų iš kitų kandidatų, patrauktų dėmesį būtent Jus pakviesti į tolimesnį darbo atrankos etapą. Motyvacinis laiškas kaskart turi būti kitoks, nešabloniškas – kandidatuodami į skirtingas darbo vietas, rašykite ir skirtingus motyvacinius laiškus.

Jeigu Jūsų gyvenimo aprašymas ir laiškas, pagrindžiantis motyvaciją, sudomino darbdavį, jis būtinai pakvies Jus į pokalbį dėl darbo. Dažniausiai kviečiama telefonu – pasakant atvykimo laiką ir vietą. Jei nesate užtikrinti, kad rasite susitikimo vietą, nebijokite pasiteirauti telefono numerio, kuriuo būtų galimybė susisiekti. Nenustebkite, jei darbdavys į pokalbį papildomai paprašys atsinešti dokumentus (diplomus, kursų baigimo pažymėjimus ar kt.), įrodančius Jūsų kvalifikaciją ar pasiekimus. Eidami į pokalbį būtinai juos turėkite kartu su savimi.

Pasitaiko atvejų, kad paskambinęs darbdavys neskuba kviesti į pokalbį, bet nori pasikalbėti ir susidaryti konkretesnę nuomonę apie Jus telefonu. Būkite pasiruošę įvairiems klausimams: susijusiems su darboviete arba tik su Jumis asmeniškai. Žinokite, kad bus daug lengviau, jei siųsdami CV truputį pasidomėsite įmonėmis, į kurias kandidatuojate, ir būsite pasiruošę atsakyti į klausimą, kodėl norite dirbti būtent ten. Kalbantis telefonu, svarbu būti optimistiškai nusiteikus, rodyti susidomėjimą konkrečia darbo vieta. Galbūt pokalbio metu Jums iškart atsakys, ar esate kviečiamas į susitikimą pakalbėti išsamiau.