No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Irzlumas ir nepakantumas – rodikliai, kad reikia išeiti atostogų

Published:
Irzlumas ir nepakantumas – rodikliai, kad reikia išeiti atostogų

Kiekvienam dirbančiajam bent kartą ar porą per metus būtina atitrūkti nuo darbų, pailsėti, kad toliau vyktų produktyvus ir rezultatyvus darbo procesas. Tačiau darbuotojai teigia, kad ne visuomet net ir išėję atostogauti atsiriboja nuo darbo, ne visuomet pavyksta negalvoti apie reikalus ar išvis nebendrauti darbo klausimais.

Pasak darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentų, vos 30 proc. darbuotojų, išėję atostogauti, visuomet atitrūksta nuo darbo ir apie jį visiškai negalvoja. Daugumai – apie 50 proc. respondentų – nuo darbo reikalų pavyksta atsiriboti tik tuo atveju, jei atostogauja ne namie, jei kur nors išvyksta. Netgi penktadaliui dirbančiųjų atsipalaiduoti ir atitrūkti išvis nepavyksta – jie nuolat galvoja apie darbą, tikrina elektroninį paštą, sprendžia kitus reikalus ir pan.

Paklausti, ar yra kokių nors rodiklių, kurie parodo, kad jau laikas atostogauti, dauguma dirbančiųjų pripažįsta, kad yra keli dalykai, iš kurių galima suprasti, jog žmogus jau pervargo ir vertėtų eiti pailsėti. CVbankas.lt apklausoje dalyvavusieji sako, kad dažniausiai pastebi, jog pasidaro irzlūs ir nepakantūs kitiems. Kai jau ima erzinti bet koks bendravimas, kolegų komentarai ar pastabos, duodamos darbo užduotys, o iš ryto į darbą nebesinori eiti, tai jau ženklai, kad reikėtų paprašyti atostogų.

Dar vienas iš rodiklių – negalėjimas susikaupti. CVbankas.lt respondentai teigia, kad laikas, kuomet stengiesi atlikti kuo daugiau, bet matai, kad tik stovi vietoje, rodo – metas pailsėti. Tokiais atvejais neišvengiama ir klaidų galimybė – dirbantieji teigia, kad pervargę ir neatsipalaidavę klysta daug dažniau.

Kita dalis respondentų sako, kad geriausias rodiklis, jog jau laikas atostogauti, yra situacija, kai darbą imama kasnakt sapnuoti. Jei jau pasąmonė neleidžia atitrūkti nuo darbų net miegant, tuomet dalis darbuotojų būtinai stengiasi išeiti pailsėti, pakeisti aplinką.

Likusieji darbuotojai teigia, kad savo atostogas planuoja ne pagal tai, kuomet jaučiasi pervargę ar nebejaučiantys darbo džiaugsmo. Šie apklausos dalyviai derinasi su šeimos nariais, su įmonės vadovybe, kokiu laiku jiems geriausia išeiti atostogauti, arba su įvairiomis pramogomis, kuriomis užsiimti kitu laiku nebūtų įmanoma.

CVbankas.lt informacija