No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Išsilavinimas – garantija įsidarbinti?

Published:
Išsilavinimas – garantija įsidarbinti?

Siūlomo arba ieškomo darbo skelbimuose apstu skirtingų reikalavimų darbuotojams arba skirtingų kandidatų, ieškančių laisvos darbo vietos. Vienas dažniausiai minimų dalykų skelbimuose – išsilavinimas, tačiau ar jis garantuoja darbo vietą?

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai yra linkę manyti, kad išsilavinimas padidina galimybę susirasti darbą. Išsilavinęs žmogus turi platesnių galimybių rinktis, kokia sritis jį domina, kokias funkcijas jis norėtų atlikti, kokia veikla užsiimti ir pan.

Dalis apklausoje dalyvavusių asmenų pabrėžia, kad reikėtų turėti omenyje, kad išsilavinimas nebūtinai reiškia tik studijų diplomą. Išsilavinimas – daug platesnė sąvoka, apimanti studijas, papildomus kursus, darbo patirtį, asmenybės intelektualumą ir pan. Respondentų nuomone, ne tik diplomą turintis asmuo gali būti išsilavinęs, neretai pats žmogus , o ne universitetas ir ne diplomas, padaro žmogų intelektualų.

Kiti CVbankas.lt respondentai mano, kad darbo vietą garantuoja ne vien išsilavinimas, bet kartu ir patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, įvairios sukauptos žinios. Tik įvairių gebėjimų kompleksas gali užtikrinti, kad darbo ieškantysis bus įdarbintas. O išsilavinimas tokiu atveju turi pranašumą tik prieš tuos, kurie jo neturi.

Likusieji CVbankas.lt respondentai pesimistiški – pasak jų, darbą garantuoja tik turimos pažintys, įtakingi šeimos nariai arba draugai.

Vis dėlto dauguma respondentų pritaria nuomonei, kad išsilavinimas garantuoja, jog asmuo turės galimybę pretenduoti gauti darbą, tačiau vien išsilavinimo neužtenka, reikia nemažai kitų dalykų.

CVbankas.lt informacija