No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Jaunimui – nemokama galimybė įgyti patirties ir susirasti darbą

Published:
Jaunimui – nemokama galimybė įgyti patirties ir susirasti darbą

Vos kas devintame darbo skelbime nurodoma, kad darbo patirtis nereikalinga ar nebūtina, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt statistika. Todėl jaunimui tenka sukti galvą, kur įgyti taip reikalingos darbo patirties. Viena iš galimybių, kurias siūlo įmonės – praktika.

Šiuo metu bendrovės ieško kaip niekad daug praktikantų. Darbo paieškos portale CVbankas.lt šiuo metu yra 20 skelbimų, siūlančių įvairių sričių praktikos vietas.

Pavyzdžiui, „Lietuvos energijos“ įmonių grupė šiuo metu ieško keturių praktikantų: darbui su dokumentacija, mokymų organizavimo, įsiskolinimų administravimo skyriuje ir darbo užmokesčio skaičiavimo srityse. Vien šiemet grupėje praktika jau atliko 85 jaunuoliai.

Kaip teigia „Lietuvos energijos“ Organizacinio vystymo direktorė Ilona Daugėlaitė, grupė ieško praktikantų įvairiose srityse. „Tiesiogiai su energetika dirbančios įmonės ieško praktikantų, norinčių įgyti patirties elektros inžinerijos, elektros energetikos sistemų, energijos technologijų, atsinaujinančios energetikos srityse. Įmonės, kurios vykdo aptarnaujančią veiklą, dažniausiai stažuotis kviečia žmones audito, finansų analizės, komercinės teisės, buhalterijos, personalo vadybos, verslo administravimo, dokumentų valdymo bei kitose srityse“, - pasakojo I.Daugėlaitė.

Pasak jos, įmonė pasirinko tokį kelią, nes tai geras būdas pritraukti jaunus bei potencialius žmones siekti karjeros energetikos sektoriuje. Įmonės suteikia galimybę jaunam žmogui pasitikrinti aukštojoje mokykloje įgytas žinias praktikoje, o tam etato steigimas nėra būtinas. Praktikos „Lietuvos energijos“ įmonių grupėje metu praktikantai gali siūlyti savo praktikos kuratoriams sprendimus, pagelbėti atliekant konkrečias užduotis.

Kaip pastebi Tomas Toleikis, portalo CVbankas.lt vadovas, daugiausiai siūloma atlikti praktiką personalo srityje, tačiau įmonės ieško ir būsimųjų informacinių technologijų (IT) , buhalterijos , pardavimų, duomenų analizės ir kitų sričių specialistų.

„Atlyginimas praktikantams nėra siūlomas, tačiau jaunus žmones vilioja kiti dalykai – visų pirma, galimybė įgyti vertingos patirties norimoje srityje, o gal ir likti įmonėje bei įsidarbinti nuolatiniam darbui, todėl praktikanto pozicija sulaukia kelių dešimčių kandidatų dėmesio“, – praktiką besirenkančių jaunuolių prioritetus nurodo T. Toleikis.

„Lietuvos energijos“ Organizacinio vystymo direktorė I.Daugėlaitė teigia, kad jų įmonė gerai pasirodžiusių praktikantų iš akiračio nepaleidžia. „Jei praktikos rezultatai yra puikūs, o praktikantas parodo potencialą ir gebėjimą dirbti verslo aplinkoje, jo duomenys išsaugomų duomenų bazėje. Jeigu praktikos metu yra laisva pozicija, kuriai tinka praktikantas, jis turi galimybę pasilikti dirbti toje bendrovėje, kurioje ir atliko praktiką“, – pasakojo vadovė.

Daugiau praktikos skelbimų rasite portale CVbankas.lt, paspaudę nuorodą.