No.1 LITHUANIA'S MOST VISITED JOB SITE

Ką daro verslo vystymo vadybininkas?

Published:
Ką daro verslo vystymo vadybininkas?

Vadyba – jau kelerius metus viena populiariausių studijų programų Lietuvoje. Atsižvelgdama į verslo plėtrą ir darbo rinkos pasiūlą, UAB „Senukų prekybos centras“ jaunus specialistus kviečia dirbti verslo vystymo srityje.

Vadybininkai, norintys profesinę ateitį kurti verslo vystymo srityje, turėtų gebėti suprasti ir analizuoti Lietuvos bei užsienio ekonominės situacijos pokyčius, kurti ir įgyvendinti įvairių prekių grupių pirkimo ir pardavimo strategijas, kainodaros, rinkotyros ir rinkodaros principus. Verslo vystymo vadybininkui taip pat būtina išmanyti derybų meną, bendrus verslo etikos reikalavimus, nes derybos su tiekėjais yra vienas svarbiausių darbų, kuriuos atlieka verslo vystymo vadybininkas.

Universitete įgytoms teorinėms žinioms įtvirtinti reikia praktikos. Tai suprato ne vienas „Senukų“ darbuotojas – baigę universitetus ir pradėję dirbti jauni specialistai užaugo šioje įmonėje.

Vadovė nepraėjus nė dvejiems metams

Anastasija „Senukuose“ dirba jau ketverius metus. Pradėjo dirbti verslo vystymo vadybininke ir nepraėjus dvejiems metams gavo pasiūlymą užimti prekių temų vadovo pareigas. Ir nors verslo vystymo vadybininkės darbą mergina iš tiesų mėgo, atsiradusios galimybės žengti karjeros laipteliu į viršų negalėjo atsisakyti.

„Verslo vystymo vadybininke pradėjau dirbti būdama paskutinio ekonomikos magistro kurso studente. Buvo nelengva, nes teorinėms žinioms trūko praktinio pagrindimo. Taip pat niekada nedalyvavau verslo derybose. Tačiau jau po metų aktyvaus mokymosi iš kolegų pasijutau esanti vis stipresnė, o ir derybose lydėjo sėkmė. Būtent lydinti sėkmė darbe motyvavo užduotis atlikti dar geriau“, – sakė „Senukuose“ dirbanti Anastasija ir pridūrė, jog daugiausia išmokstama ne sėdint universiteto auditorijoje, o praktiškai atliekant darbo užduotis.

Nuo EU projektų iki verslo vystymo

Milda, kelerius metus dirbusi Europos Sąjungos finansuojamų projektų Lietuvoje administratore, nusprendė ieškoti dinamiškesnio, aktyvesnio darbo.

Niekada negalvojusi apie darbą verslo vystymo srityje, mergina vis dėlto ryžosi save išbandyti ir greitai suprato esanti ten, kur visada norėjo būti.

„Vargu ar Lietuvoje yra daug įmonių, kuriose galėtum tiek nuveikti. Verslo vystymo vadybininke dirbu beveik dvejus metus ir jau galiu savarankiškai formuoti prekių asortimentą, parinkti Lietuvos ir užsienio tiekėjus, dalyvauti derybose su jais, spręsti kainodaros klausimus, koordinuoti prekių adaptacijos mūsų rinkai procesus. Kadangi nuolat siekiu žinių ir domiuosi naujovėmis, stengiuosi klientams pasiūlyti įvairių naujovių. Labai džiaugiuosi „Senukų“ prekybos centruose išvydusi prekę, kurią būtent aš pasiūliau tiekti, malonu, kad įvairūs procesai, lydintys konkrečią prekę, vyksta taip, kaip aš suplanavau“, – kalbėjo „Senukuose“ dirbanti jauna verslo vystymo vadybininkė.
Mergina tikina nuolat siekianti sužinoti ką nors nauja ir džiaugiasi, kad „Senukuose“ tam yra sudarytos puikios sąlygos.

„Baigiau studijas Jungtinėje Karalystėje, todėl norėjau užsienio kalbų žinias pritaikyti ir darbe. Mano profesinis tikslas – vykti į tarptautines derybas, dalyvauti parodose, pristatymuose, nes mėgstu bendrauti su žmonėmis. Būtent gebėjimas bendrauti, greita reakcija, ryžtingumas ir ambicingumas, domėjimasis naujovėmis yra vieni iš tų bruožų, kuriais turėtų pasižymėti verslo vystymo vadybininkas“, – įsitikinusi Milda.

Puiki vieta ieškantiesiems pirmojo darbo

Ieškantiesiems pirmojo darbo merginos siūlo pradėti nuo jaunesniojo verslo vystymo vadybininko pozicijos. Būtent šios pareigos leidžia įgyti praktinės patirties taikant įvairius informacijos apie tiekėjus rinkimo ir sisteminimo metodus, analizuojant įvairias prekes, jų pardavimo strategijas.

Anot „Senukuose“ dirbančių merginų, neįkainojama patirtis įgyjama ieškant naujų tiekėjų, rengiant ir atnaujinant pirkimo sutartis, naudojant įvairias kompiuterių programas, praktiškai padedant verslo vystymo vadybininkams pasirengti deryboms su tiekėjais ir komandiruotėms.

„Senukuose“ naujai įsteigtai pareigybei – jaunesniojo verslo vystymo vadybininko – šiuo metu ieškomi veržlūs ir kūrybingi, analitiniu mąstymu pasižymintys darbuotojai. Šis darbas yra puiki pradžia tiems, kurie planuoja ar jau studijuoja verslo vadybą, ekonomiką, finansus, tarptautinį verslą arba tiesiog domisi ekonominiais procesais ir nori įgyti patirties verslo vystymo srityje.

Norintieji dirbti verslo vystymo srityje kviečiami savo gyvenimo aprašymus siųsti el. paštu atranka@senukai.lt.